Перейти до вмісту

Тростянець

Місто Тростянець знаходиться на березі річки Боромля в місці впадання в неї річки Люджа. До міста примикають село Лучка та селище Лісове. До міста примикають великі лісові масиви.

Розташовується в 55 км на південь від обласного центру Сум.

Тростянець розташований поблизу мальовничого урочища Нескучне, де серед змішаного сосново-листяного лісу знаходяться три озера. Розташований поруч дендропарк майже злився з лісом. У 1995-1996 році знищена спортивна база відпочинку, що знаходилася в сосновому бору біля одного з озер.

В місті розташовано кілька пам’ятників архітектури – «Круглий двір» 1749 р садибний будинок Голіцина, церкви, грот німф 1809 року і інші, які поступово ремонтуються і відновлюються. Останнім часом в Тростянці проводяться живописні пленери, за результатами яких у колишній панській садибі створено експозицію картин художників з різних країн.

Туристичні об'єкти: Тростянець
 • Круглий двір
  Close
  Круглий двір

  Унікальна по архітектурі поміщицька садиба “Круглий двір” побудована 1749 М. І. Надаржінскім з братами – синами царського духівника Т. Надаржінского. Спорудження виконано в формі овальної фортеці чи замку. Спочатку планувалося як оборонна споруда для захисту від татар. “Круглий двір” обнесений по периметру глухий цегляною стіною, посиленої контрфорсами, з одноповерховими приміщеннями всередині двору і чотирма круглими трьохярусна вежами. В середині XIX ст. садиба перейшла у володіння князя А. Голіцина, який пристосував фортецю під літній театр або цирк. На відкритому майданчику внутрішнього двору були побудовані триярусні ложі для глядачів по типу давньоримських амфітеатрів. У вежах жили артисти. У центрі розташовувалася арена, на якій проходили циркові вистави та виступи трупи кріпосного театру Голіцина. Зараз “Круглий двір” відреставрований, проводяться різні культурні акції. До нього примикає парк з палацом Голіцина (XIX в.), Дендрарієм, озерами і дерев’яними скульптурами.

 • Палац Гольціна
  Close
  Палац Гольціна

  Палац Голіцина в Тростянці – садибний будинок в стилі неокласицизму з елементами бароко, закладений в 1762 р братами Надаржінскімі поруч з садибою “Круглий двір”. Князь В. Голіцин володів ним майже півстоліття з 1832 р, а в 1881 р садиба перейшла у власність цукрозаводчика Л. Кеніга, який провів реконструкцію. Будівля прикрашена багатою ліпниною на фасаді і скульптурами в нішах. Палац оточений розкішним парком з озером, альтанкою і парковими скульптурами. В інтер’єрі зберігся парадна дубові сходи на другий поверх, дверні портали з волютами, танцювальний зал, прикрашений ліпниною і скульптурою. Влітку 1864 року в гостях у А. Голіцина в цьому будинку жив і працював композитор П. Чайковський, тут він написав увертюру до драми “Гроза” – свій перший симфонічний твір. В радянські часи в палаці розміщувався дитячий сад, потім будівля довго пустувало. У 2007-09 рр. проведена реставрація. Зараз в бальному залі і інших центральних приміщеннях палацу Голіцина розміщується картинна галерея і невелика експозиція, присвячена П. Чайквскому. У правому крилі працює Тростянецький краєзнавчий музей. У 2012 р в лівому крилі відкрився музей шоколаду, де представлена ​​продукція Тростянецької шоколадної фабрики “Монделіз” (кол. “Крафт Фудз”, “Україна”), яка випускається зараз переважно під брендом “Корона”. Також відкрито кімнату кави.

 • Дендрологічний парк "Тростянець"
  Close
  Дендрологічний парк "Тростянець"

  Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва “Тростянецький” розташований на схилах пагорбів мальовничого урочища “Нескучне”, де серед змішаного сосново-листяного лісу знаходяться три озера. Ландшафтний парк закладений на поч. XIX ст., Коли Тростянець належав А. Надаржінской, внучці засновника міста Т. Надаржінского. Сформований на основі старовинної діброви з використанням природного ландшафту, Нескучнянскій парк займає площу 256 га (збереглися 400-літні дуби). У заднього входу в парк в 1911 р зведено двоповерховий будинок керуючого в стилі модерн з вежею, в якому зараз розміщується лесоісследовательная станція. На березі третього озера в глибині парку розташований “Грот Німф” (1809 г.), споруджений з великих плоских каменів до 100-річчя Полтавської битви. За легендою, грот був входом в розташовані під містом підземелля. При князя В. Голіцина грот використовувався для театралізованих вистав на тему давньогрецьких міфів, звідки пішла назва.

Тури до: Тростянець

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Тростянець

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Тростянець

Черговий робот не виявив статті про це місце!