Перейти до вмісту

Трускавець

Трускавець - це затишна й екологічно чиста зона. Місто дивує різноманітністю земних (природних) і підземних (виведених на поверхню бурінням) мінеральних вод з чотирнадцятьма джерелами.

Трускавець – один з найвідоміших курортів України, а також місто з давньою історією. Колись на місці Трускавця йшли битви слов’ян з римлянами.

Трускавець знаходиться в мальовничій долині в передгір’ї Карпат. Археологи знайшли тут римський бойовий чекан, з тих пір вчені дотримуються думки, що в цих краях боролися з римськими легіонерами стародавні коропи – то слов’янське плем’я, в честь якого і названо Карпати.

Сучасний затишний Трускавець може запропонувати відпочинок на будь-який смак: літні люди їдуть сюди оздоровлюватися, молоді – веселитися в численних кафе і клубах. У Трускавці зручно завершувати піші гірські мандрівки – тут можна відпочити і сісти на поїзд до Львова.

Трускавець розташований на території історичної Бойківщини, тому він цікавий не тільки комфортабельними санаторіями і готелями, а й захоплюючою історією краю.

Мінеральні води придбали славу навіть за межами України. Найвідомішою є вода «Нафтуся», вживання якої сприяє виведенню з нирок піску і дрібного каміння, нормалізації обміну речовин і зміцненню імунітету. Назва води не випадково: в цих краях добувають не тільки воду, але і нафту. Звичайно, вода не містить нафтових домішок, але в її складі є речовини нафтового походження. Вони надають воді легкий впізнаваємий присмак. Крім того, інтерес до цілющих властивостей води виник в той же самий час, коли почали розробляти нафтові родовища Карпат. В горах над Трускавцем можна побачити як діючі, так і занедбані помпи для викачування нафти.

Трускавець був відомий ще за часів Австро-Угорської імперії. Перше приміщення для лікувальних ванн було побудовано в 1827 році, а пізніше в місті починають зводитись розкішні готелі і санаторії для багатих гостей. В кінці позаминулого століття Трускавець був серйозним конкурентом відомого німецького курорту Вісбаден, куди масово з’їжджалися європейські багатії, щоб поправити розхитане в салонах і на балах здоров’я.

Туристичні об'єкти: Трускавець
 • музей Михайла Біласа
  Музей
  Close
  музей Михайла Біласа
  Музей

  Музей Михайла Біласа – народного художника України, розмістився в самому центрі Трускавця, в казковому дерев’яному будиночку, побудованому на початку минулого століття. Музей прижиттєвий, тобто Михайло Якимович досі живе і плідно працює в місті, створюючи нові твори мистецтва.

  Роботи Біласа по праву вважаються національною гордістю: ім’я художника можна зустріти в мистецтвознавчих виданнях англійською, німецькою, польською або будь-якому іншому мовою світу, на якому друкують книги, присвячені сучасному мистецтву. Однак, якщо ви очікуєте побачити традиційні натюрморти або пейзажі, будьте готові до сюрпризу – замість класичного живопису, в 12 залах музею виставлено безліч текстильних робіт: гобелени і панно, килими і аплікації, верети та подушки. Михайло Білас – досвідчений ткач і вишивальник, він справжній майстер текстильної пластики. Всю роботу від початку і до кінця майстер виконує самостійно: створює ескізи і розробляє колористичні рішення, натягує нитки на ткацький верстат. Незважаючи на те, що художника надихає самобутнє народне творчість, його роботи все ж залишаються оригінальними і дуже життєрадісними. Всі ці подушки, панно і гобелени створені Михайлом Якимович в єдиному екземплярі – таких ви більше не зустрінете ніде!

 • Тустань
  фортеця
  Close
  Тустань
  фортеця

  Біля села Урич в Сколівському районі Львівської області є унікальна природна пам’ятка. Така, що ні у вогні не горить ні в воді не тоне. Україна може нею пишатися, тому що Тустань є унікальною на всю Європу.

  Завдяки дослідженням, які проводяться в Тустані, можна стверджувати, що скелі, що височіють над землею на 75 метрів, почали забудовувати оборонними дерев’яними спорудами ще в IХ столітті, зміцнення цієї неповторної будівлі займало близько трьох гектарів.

  Свого часу фортеця мала стратегічне значення. Вона стояла на південно-західному кордоні Київської Русі. Історичні джерела повідомляють, що дерев’яну фортифікацію на ній скелі побудувала білохорватська знать. Протягом чотирьох століть фортеця сумлінно виконувала всі свої функції. А потім і до неї дісталася нищівна орда Батия …

 • Нафтуся - мінеральна вода
  природний об'єкт
  Close
  Нафтуся - мінеральна вода
  природний об'єкт

  Трускавецькі мінеральні води придбали славу навіть за межами України. Найвідомішою є вода «Нафтуся», вживання якої сприяє виведенню з нирок піску і дрібного каміння, нормалізації обміну речовин і зміцненню імунітету.

Тури до: Трускавець

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Трускавець

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Трускавець

Черговий робот не виявив статті про це місце!