Перейти до вмісту

Тульчин

Тульчин – неповторне містечко на Вінниччині, що попри свої невеликі розміри, вміщує таку величезну історію.

Тульчин пов’язаний з романтичними середньовічними замками, легендами, загадковими підземними тунелями, садибою Станіслава Потоцького, що немає аналогів в Україні, а також багатьма архітектурними та культурними пам’ятками. Це місто має свою історію та яскраве життя.

Перші згадки про Тульчин датуються 1607 роком.У минулому місто належало подільській родині Струсів. Відомо, що одна із представниць цього роду вийшла заміж за Калиновського, а тому й місто Тульчин перейшло до цієї родини.

Відомо, що у 17 столітті Тульчин був вагомим торговельним центром Поділля. За роки свого існування, в силу історичних подій, Тульчин був у владі Речі Посполитої, Османської імперії. Це все відбилося й на культурі та архітектурних мотивах міста, що сьогодні відкриваються перед очима мандрівників.

Туристичні об'єкти: Тульчин
 • Комплекс палацу Потоцьких
  Close
  Комплекс палацу Потоцьких

  Палац є одним із кращих зразків української архітектури у стилі класицизму. Він вражає своєю красою та грандіозністю. Не дарма його називають Подільським Версалем. Це окраса і візитна картка міста Тульчина. Палац був зведений у 1775-1782 роках для графа Станіслава Щенсного Потоцького. Потоцькі володіли тульчинським землями з 1729 року. Будівництво палацового комплексу в Тульчині, резиденції Потоцьких, здійснювалося за проектом французького архітектора Жозефа Ежена Лакруа. Кожному, хто входив в палац, кидався в вічі надпис над колонами на білому фризі виконаний великими бронзовими, позолоченими буквами: „чтоб в этом доме всегда пребывала свобода и добродетель. Поставлен в 1782 году”. В наші дні в колишньому палаці розташовується Тульчинське училище культури. Щорічно тут навчається більше як 380 чоловік. Велична історія палацу Потоцьких у Тульчині і сьогодні дозволяє розкрити значення цього архітектурного ансамблю.

 • Тульчинський краєзнавчий музей
  Close
  Тульчинський краєзнавчий музей

  Музей у Тульчині був створений у 1927 році. Першим його директором став відомий  громадський діяч Поділля Іполит Чеславович Зборовський  В музеї зібрано безліч матеріалів і предметів з природи, історії та персоналій, зокрема, військової історії та про декабристський рух у регіоні, етнографії тощо Тульчинського краю.

 • Успінська церква з дзвіницею
  Close
  Успінська церква з дзвіницею

  Успенська церква в центрі Тульчина є унікальною реліквією. Це будівля пережила дві світові війни. На ньому немає ніяких руйнувань, ціла висока дзвіниця і красивий фігурний купол. А в 20 столітті, коли більшість храмів були переобладнані під господарські потреби, Успенська церква залишалася закритою, зберігаючи усередині розписний інтер`єр і ошатний декор стін. Згідно з архівними даними, тут знаходиться більше 50 поховань, але до наших днів збереглися лише два могильні хрести, детально описують хто під ними похований. Храм вважається однією з найголовніших святинь сучасного Тульчина. Тут проводять регулярні реставрації і підтримують красу навколо будівлі. Успенська церква має почесне звання пам`ятки архітектури, побудованого понад 200 років тому і зберіг свій первозданний вигляд.

 • Христо-Різдвяний кафедральний собор
  Close
  Христо-Різдвяний кафедральний собор

  Будувався собор на кошти графа Станіслава Потоцького в 1786-1817 роках як католицький домініканський костьол з чернечими келіями. Будували його англійські архітектори. Нагадувати він повинен був собор Св. Петра в Римі в мініатюрі.

Тури до: Тульчин

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Тульчин

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!