Перейти до вмісту

Тячів

Тячів - місто, районний центр Тячівського району Закарпатської області України, розташований в Мармарошській улоговині на правому березі Тиси.

Загальна інформація.

У документах вперше Тячів згадується з середини XIII ст. У 1329 угорський король Карл Роберт своєю грамотою надав місту (разом з Хустом, Вишково, Довгим Полем та Сігетом) титул королівського з відповідними привілеями.

Пам’ятки і Розваги.

На 17 000 населення, яке представляє собою людей різних національностей, в Тячеві припадає близько десятка релігійних течій. У місті Тячеві є римсько-католицька церква побудована в 1780 році, греко-католицька церква, побудована в 1852 році, реформатська церква, синагога, православний храм, церква адвентистів сьомого дня, зал конгресів свідків Єгових, церква євангельських християн-баптистів і ряд інших.

До 1944р. при костелі зберігалася найбагатша бібліотека Мармарощини. Римо-католицький костел св. Стефана (1780). Греко-католицька церква Діви Марії (1852). Пам’ятники Т. Шевченка, танкісту С. Вайді та керівнику угорської революції 1848-49рр. Л. Кошуту.

Місто Тячів засноване в 13 столітті. Імовірно в 1329 році. Назва міста походить від слів Thechew, Teczyo, Tyacsiv, що в перекладі означає «німецьке місто».

Як дістатися.

Добиратися до Тячева найкраще з Ужгорода чи Мукачева – автобусом, маршруткою. Також з Мукачева або Івано-Франківська можна добратися трасою H-09 (Львів – Мукачево).

Туристичні об'єкти: Тячів
 • реформаторський костел
  культова споруда, XIII-XVIII ст.
  Close
  реформаторський костел
  культова споруда, XIII-XVIII ст.

  Реформаторський костел в Тячеві заснований в XIII ст. угорським королем Ласло Великим як римо-католицький. У 1546 р костел відійшов реформаторам. Храм однонефний, прямокутний в плані. У 1810 р до західного фасаду було прибудовано триярусну дзвіницю з шатровим завершенням. На верхньому ярусі дзвіниці встановлені старовинні годинники. Бічні стіни храму посилені потужними контрфорсами, що додають будівлі особливу значимість. Неф перекритий дерев’яним кесоном з унікальними розписами з 200 частин, серед яких є зображення лева, русалки, пелікана, дракона і ін. Кожна частина розпису є шедевром сама по собі. Інтер’єр прикрашений стилізованим рослинним орнаментом, близьким до українських народних розписів. До 1944 року в реформаторському костелі Тячева зберігалася найбагатша бібліотека Мараморощини. Поруч з костелом знаходиться цікавий по архітектурі лютеранський парафіяльний будинок, а також бронзовий бюст угорського художника Ш. Голоші, який жив в Тячеві.

 • Костел Св. Стефана
  культова споруда, 1883-85 рр.
  Close
  Костел Св. Стефана
  культова споруда, 1883-85 рр.

  Костел Св. Стефана (Іштвана) в Тячеві побудований в 1883-85 рр. після того, як в місті була відроджена католицька громада, яка так і не змогла повернути собі костел реформаторів. Храм освячений в 1888 р і отримав ім’я угорського короля Св. Іштвана (Стефана). У 1940-х рр. святиня була закрита, богослужіння поновилися тільки в 1988 р,зберігся орган 1890 р. Цікаво, що годинник на дзвіниці не справжні, а намальовані.

 • Успенська церква
  культова споруда, 1852-89 рр.
  Close
  Успенська церква
  культова споруда, 1852-89 рр.

  Греко-католицька церква Успіння Пресвятої Богородиці в Тячеві побудована в 1852-89 рр. на місці дерев’яного храму. Сучасний іконостас виготовлений в будапештських майстернях. На башті встановлено 2 величезних дзвони, один з яких спочатку був відлитий для кафедрального храму в м Сігет (Румунія). У 1948 р після заборони греко-католицької церкви святиню передали православній громаді, і лише в 2009 р остаточно повернули греко-католикам.

Тури до: Тячів

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Тячів

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Тячів

Черговий робот не виявив статті про це місце!