Перейти до вмісту

Урич

Старовинне село в передгір’ях Карпат, в 20 км на північний захід від Склое. Виникло в XIV ст. на березі р. Урічанка (притока Стрия) поряд з давньоруським містом-фортецею Тустань. Зараз тут розташований музей історіі Тустані. Збереглася дерев’яна церква Св. Миколая – пам’ятник архітектури XIX ст.

Туристичні об'єкти: Урич
 • Тустань
  фортифікаційна споруда, IX-XVI ст.
  Close
  Тустань
  фортифікаційна споруда, IX-XVI ст.

  Місто-фортеця Тустань – давньоруський наскельний оборонний комплекс, який виконував функції прикордонної фортеці і митного пункту (назва інтерпретують як наказ подорожньому: «Ту стань!»). Також відомий як «Скеля Довбуша». Перші укріплення на скелі Камінь в р-ні нинішнього села Урич були зведені білими хорватами в IX ст. Дерев’яні конструкції вписали прямо в скельний масив (збереглися пази і вирубки в скелі, за якими проведена реконструкція). Фортеця Тустань була важливим опорному пункту Київської Русі, потім Галицько-Волинського князівства. У 1241 р її зруйнували орди хана Батия, а у 1340 р захопив і заново відбудував польський король Казимир Великий в якості королівської фортеці. Через неї в Закарпатті та Угорщину експортувалася сіль, яку добували в Дрогобичі та його околицях. Останнім власником в XVI в. був польський магнат Бліцінський, після чого фортеця втратила значення і зникла з літописів. Збереглися залишки кам’яної стіни, печери, ступені, колодязь і дві цистерни для води. У 1994 р створено Державний історико-культурний заповідник «Тустань», діє музей.

 • Миколаївська церква
  культова споруда 1911 р
  Close
  Миколаївська церква
  культова споруда 1911 р

  Дерев’яна церква Св. Миколая в Уричі побудована в 1911 р на місці старого ветхого храму. Новий храм звели за проектом арх. В. Нагірного, застосувавши типове конструктивне рішення: на кам’яному фундаменті встановлено ?? хрещатий в плані одноверхий зруб. Церковний купол і даху прибудов покрили бляхою. У 1914 р був встановлений різьблений іконостас. Сьогодні Миколаївська церква, повністю прихована під бляшаним панциром, вимагає серйозної реставрації.

Тури до: Урич

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Урич

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!