Перейти до вмісту

Великі Будища

Великі Будища мають багато вулиць або. як тут кажуть, кутків, з яких найбільшими є Вигін, Вовчий Яр, Зубенщина, Каутів Яр, Кулики, Миколаївський Яр, Покрівщина та Хоменків Хутір. По території сільради течуть річки Бистра, Говтва і Добришин.

Навколо села розкинулись ліси, що належать Диканському державному заповіднику. В них переважають дуб, ясен, клен, липа, берест, зустрічаються тополя, ліщина, глід, терен, шипшина. В лісах водяться дикі кабани, кози, вовки, лисиці, зайці, з птахів — дятли, солов’ї, синиці, сойки та інші.

Село Великі Будища у XVII—XVIII століттях мало й інші назви — Будища Великі, Будища.

Назва цього села та інших населених пунктів Полтавщини, що звуться Будищами, походить від слов’янського слова «будовати». «Будами» звалися також споруди в лісах, пов’язані з добуванням з деревної маси поташу, вугілля, дьогтю, селітри. Більшість населених пунктів під назвою «буда» виникла саме на місцях добування поташу в XIV—XVII століттях. Поташ був потрібний для виробництва скла. Тому часто поблизу «буд» з’являлися гути, навколо яких утворювалися населені пункти.

В 1888 році археолог І. Зарицький розкопав біля Великих Будищ, в урочищі Лапівщині, чотири могили, в яких знайдено речі залізної доби: залізні вудила, ніж, прясла, бронзові стріли та інше.

Туристичні об'єкти: Великі Будища
  • Музей українського весілля
    Close
    Музей українського весілля

    Музей українського весілля знаходиться в селищі Великі Будища. Займає він цілий будинок, який довгі роки був власністю звичайної селищної сім`ї. Тут дивом збереглися унікальний інтер`єр і красиве оздоблення двору традиційного полтавського села.

    Особливістю музею є цікаві предмети побуту, красивий текстиль, вишивка ручної роботи, фотографії, килими, ковдри, меблі та багато іншого, що оточувало жителів України в 17-19 століттях. Весь цей інвентар служить не просто музейним експонатом, але і є частиною самого важливого в житті кожної родини обряду — весілля. Працівники музею пропонують гостям розіграти весільну процесію з усіма супутніми звичаями — піснями, жартами, віршами, застіллям і так далі. Важливо, що місцеві краєзнавці зібрали всі існуючі в різні епохи обряди, оповідаючи про них туристам в забавній яскравій формі. Тут для кожного знайдеться запам`ятовується роль, і він стане учасником весільного дії часів своїх прадідів.

Тури до: Великі Будища

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Великі Будища

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Великі Будища

Черговий робот не виявив статті про це місце!