Перейти до вмісту

Велятино

Село Велятино Хустського району - ще одне цікаве місце, яке можна відвідати під час осінньо-зимового купального сезону. Розміщено воно на лівому березі річки Тиса, в 5 кілометрах від районного центру - міста Хуст.

Перша письмова згадка і вважається тут роком заснування села – за різними даними, це -1575 і 1273 роки. Територія нинішнього Велятина перейшла у власність жителя на прізвище Отговбар, що підтверджується королівською грамотою 1295 року. Про те, ким він був, інформації не збереглося.

Цікаво, що особливим символом цього мальовничого села стали … буйволи. Ще в 90-х роках минулого століття Велятинське стадо налічувало близько 50 голів цих рідкісних в наших краях тварин з Південно-Східної Азії. Загальновідомо, що молоко буйволиць дуже корисне. Його здавна вважали цілющим, використовуючи навіть як ліки для виходжування хворих із запаленням легенів. І молоко допомагало не гірше сучасних антибіотиків! Секрет в тому, що жирність буйволиного молока набагато вище, ніж те, яке має звичайне коров’яче, тому перше ідеально підходить для лікування дихальних шляхів.

Однак Велятино відомо на Закарпатті не тільки завдяки рідкісним тваринам, а й не менш «цілющий» бальнеологічному курорті «Теплі води». Термальні води Велятина залучають, перш за все, підвищеним вмістом брому і йоду, які заспокійливо впливають на організм. Свердловина, з якої «добувають» термальну воду, знаходиться на глибині приблизно одного кілометра і дає 30 кубів води на добу, температурою від +40 до + 50 ° С.

Тому перед використанням її спеціально охолоджують, щоб адаптувати до прийнятної для людського тіла температури. Мінералізація Велятинського гарячого джерела в тридцять разів вище, ніж у морській воді, що дозволяє лікувати пацієнтів від хронічного бронхіту, емфіземи легенів, бронхіальної астми, артриту, артозу, різних ускладнень опорно-рухового апарату і кишково-шлункових захворювань.

Тому, мальовниче Велятино чекає тих, хто хоче добре провести час і оздоровитися, особливо в  прохолодну пору, коли для нас особливо важливими стають турбота про своє здоров’я.

Туристичні об'єкти: Велятино
 • Термальний басейн «Теплі води»
  Термальне джерело
  Close
  Термальный бассейн «Теплые воды»
  Термальний басейн «Теплі води»
  Термальне джерело

  Термальний басейн і ванни водолікарні «Теплі води» розташовані поруч з Хустом в с.Велятино. Басейн використовується цілий для лікування органів опорно-рухового апарату, нервової системи, серцево-судинних захворювань і ін.

Тури до: Велятино

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Велятино

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!