Перейти до вмісту

Вінниця

Місто Вінниця - невеликий обласний центр на берегах Південного Бугу.

Заснований як замок-фортеця в 1362-63 рр. литовські князі Коріатовичами (Корятовича). Перший дерев’яний замок був споруджений в XIV в. на лівому березі, другий – в XVI ст. на острові Кемпа (фестивальному), Новий замок – в XVII ст. на високому правому березі. Розквіт міста припав на період польського панування XVI-XVII ст., Коли були зведені основні архітектурні пам’ятки – комплекс споруд домініканського і єзуїтського монастирів і колегіуму з оборонною стіною. Жителі воювали проти Польщі, брали участь у народному повстанні Палія 1702-04 рр., Гайдамацьких рухах 30-60-х рр. XVIII ст. У 1793 р місто разом з Правобережною Україною відійшов до Росії і незабаром став головним торговим центром Поділля. У роки Другої світової війни неподалік знаходилася ставка Гітлера “Вовче лігво”. Місто нерозривно пов’язаний з іменами видатного вченого-хірурга М.Пирогова і письменника М.Коцюбинського. День міста Вінниці відзначається в другу суботу-неділю вересня.

Туристичні об'єкти: Вінниця
 • Фонтан Рошен
  2011 р.
  Close
  Фонтан Рошен
  2011 р.

  Найбільший в Європі плавучий світломузичний фонтан “Рошен” відкритий в 2011 р в Вінниці на набережній навпроти острова Кемпа (Фестивального), поруч з фабрикою Roshen. Вінницький фонтан вважається унікальною гідротехнічною спорудою. Висота його центрального струменя досягає 65-70 м, фронтальний розліт – близько 140 м, а розміри формованого бризками і водяним пилом проекційного екрану – близько 16х45 м. Світломузичний фонтан “Рошен” змонтований на плавучій платформі довжиною 95 м, яка класифікується як “стоечное судно”. Танець фігурних струменів з 277 форсунок та інші водяні ефекти забезпечують 67 насосів, які качають воду прямо з річки Південний Буг. Світлові ефекти створюють 560 підводних ліхтарів і лазерні промені. Нічне шоу води і світла в супроводі музики проходить в теплу пору року (з кінця квітня по кінець жовтня) щовечора за трьома програмами. Вдень вінницький фонтан “Рошен” працює в режимі статичного шоу, ввечері – в режимі шоу зі світловими ефектами. Період роботи фонтану – з 20 квітня по 24 жовтня.

 • Музей-садиба Пирогова
  музей, 1947 р.
  Close
  Музей-садиба Пирогова
  музей, 1947 р.

  Національний музей-садиба М. Пирогова розташований в мальовничому парку на березі озера на південно-західній околиці Вінниці. Видатний хірург придбав садибу “Вишня” в 1859 р, в ній він жив і працював до самої смерті в 1881 р Музей і меморіальний кабінет батька військово-польової хірургії відкриті в півтораповерховому садибному будинку. Поруч знаходиться музей-аптека з інтер’єрами приймальні та операційної. В 1,5 км від садиби, в кол. с. Шереметка, розташована Миколаївська церква-мавзолей, де зберігається забальзамоване тіло Пирогова.

 • Вінницька вежа
  Пам'ятник архітектури, 1912 г.
  Close
  Вінницька вежа
  Пам'ятник архітектури, 1912 г.

  Оригінальна цегляна водонапірна вежа з годинником, розташована в пішохідній зоні Вінниці, вважається візитною карткою міста. Вінницька вежа побудована за проектом арх. Г. Артинова як основа міського водопроводу (помилково вважається пожежною дзвіницею). У роки Другої світової війни башта Артинова слугувала пунктом спостереження за ходом бойових дій на околицях міста. У повоєнні роки була переобладнана під квартири для працівників водоканалу. З 1993 р тут розташовується Музей пам’яті воїнів, які загинули під час бойових дій в Афганістані в 1979-89 рр. При відвідуванні вежі можна піднятися на верхню оглядовий майданчик. З 2016 р годинник на вежі тричі на день (о 12:00, 15:00 і 18:00) виконують мелодію “Щедрик” вінницького композитора А. Леонтовича.

 • Преображенський собор
  культова споруда, 1758-65 рр.
  Close
  Преображенський собор
  культова споруда, 1758-65 рр.

  Преображенський кафедральний собор був споруджений в XVIII в. як костел домініканського монастиря, заснованого старостою Л. Калиновським в 1624 р Оборонний в стилі бароко храм входив в систему укріплень Мурів. У 1832 р був переданий у відання православного духовенства і освячений як православний храм. До 1991 р. використовувався як зал органної музики. Зараз у веденні московського патріархату.

 • Краєзнавчий музей
  музей, 1918 г.
  Close
  Краєзнавчий музей
  музей, 1918 г.

  Вінницький обласний краєзнавчий музей займає одне з приміщень колишнього монастиря єзуїтів – нинішнього історико-архітектурного комплексу “Мури”. Заснований в 1918 р з ініціативи представників місцевої інтелігенції. У 1970 р був добудований новий корпус, а експозиція істотно оновлена. Зараз колекція нараховує 200 тис. експонатів. Тут зберігаються унікальні предмети, що відносяться до скіфського і сарматського періодів, велике нумізматичної збори, етнографічна колекція: вироби гончарства, ткацтва, вишивки. народний живопис. Представлений скелет мамонта, знайдений на території області.

Тури до: Вінниця

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Вінниця

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!