Перейти до вмісту

Вінницька обл.

Вінницька область розташована в центральній частині Правобережної України. Вона межує з сімома іншими українськими областями: Київською, Житомирською, Кіровоградською, Черкаською, Хмельницькою та Одеською. На південному заході Вінницької області, по річці Дністер, проходить державний кордон з Молдовою. Адміністративним центром регіону є місто Вінниця.

Датою заснування Вінницької області є 27 лютого 1932 р

Вінницька область – це край високомеханізованого сільського господарства і промисловості, з відчутною мінерально-сировинної та науково-виробничою базою.

Широкою популярністю у Вінницькій області користується сплав по порогах річки Південний Буг. Сильна течія на певних ділянках річки захоплює рафтеров. Крім того, на території області є невеликі гірські освіти і кар’єри, придатні для заняття альпінізмом.

Новою формою відпочинку сьогодні є зелений туризм, а Вінниччина – це саме те місце, яке ідеально підходить для цього досить цікавого виду відпочинку. Сільські українські будинки, справжній сінник, можливість освоїти український національний ремесло, і це далеко не все, що може запропонувати Вінниччина.

Любителів порибалити тут чекають необхідні рибальські снасті і найчистіші водойми, багаті рибою, а на любителів пополювати – густі ліси Вінницькій області.

Незважаючи на досить бурхливу історію, на території Вінницької області до сьогоднішніх днів збереглася велика кількість історичних і архітектурних пам’яток: давньослов’янські печерні храми, іудейські, православні та католицькі культові споруди XVI-XX ст. різних стилів. Від фортечних споруд до наших днів збереглися лише їх перебудовані фрагменти, залишки земляних валів і ровів.

Громадські споруди Вінниччини представлені численними і різноманітними палацами і садибними будівлями, адміністративними будівлями, парковими спорудами та іншими пам’ятками, датується ХVIII-XX ст.

Найбільший інтерес серед туристичних об’єктів представляють архітектурні пам’ятники і історико-культурні пам’ятки Вінниці: музей-садиба хірурга М. Пирогова, архітектурно-парковий комплекс «Садиба Грохольських-Можайських» в селищі міського типу Вороновиця, урочище «УСТЯНСЬКЕ дача» в селі Поташня, палац і парк графині Щербатової в місті Немирові, «ЯЛАНЕЦЬКЕ скеля» і урочище «Глибокий яр» в селі Стіна, а також величезна кількість інших не менш мальовничих і цікавих місць Вінниччини, які варто відвідати.

Вінницька область – це не тільки потужний промисловий центр, а й гарне місце для оздоровлення. Курортні ресурси Вінниччини поряд з прекрасним кліматом становлять мінеральні води. В першу чергу, слід зазначити унікальні за своїм хімічним складом радонові води Новохмельніковского родовища, на основі якого був відкритий курорт Хмільник – одне з найвідоміших і популярних місць для лікування і відпочинку в Україні.

Крім радонової води, яка не має аналогів серед відомих мінеральних вод, на території Вінницької області є ряд інших родовищ мінеральних вод різного хімічного складу. В області також функціонують чудовий курорт Печера, 14 санаторіїв, з них 6 дитячих, 6 будинків відпочинку і 3 пансіонати.

Тури до: Вінницька обл.

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Вінницька обл.

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Вінницька обл.

Черговий робот не виявив статті про це місце!