Перейти до вмісту

Виноградів

Місто Виноградів до 1946 р Севлюш - місто районного значення в Закарпатській області України, адміністративний центр Виноградівського району. Розташований на правому березі Тиси біля підніжжя Чорної гори, схили якої покриті виноградниками. Через місто проходить автострада Ужгород - Рахів та залізнична магістраль Чоп - Солотвино.

Місто Виноградів

Загальна інформація.

До 1946 р у міста була офіційна назва Севлюш. Відомий тим, що першим в краї отримав привілеї королівського містечка.

Перша письмова згадка про місто Виноградові датується 1262 р

Територія сучасного міста була заселена в давні часи. Тут знайшли сліди діяльності самого першої людини на території Центральної Європи, який з’явився 1 млн. Років тому поблизу смт. Королево.

У 10-11 ст. угорці побудували тут прикордонне укріплення, яке захищало від набігів печенігів і половців. Протягом багатьох століть містом володіли угорські магнати Перені.

В кінці 13 ст. Виноградов стає центром Угочанського комітату (округ). За активну участь населення в антифеодальному повстанні в 1514 році місто змушений виплачувати контрибуцію. За час антигабсбургській війни 1703-1711 рр. влада в місті була в руках повстанців.

Після встановлення в 1919 р Народної влади в Закарпатті, у Виноградові був створений діректоріум Угочанського комітату. Проте 25 квітня 1919 року місто було окуповане румунськими військами. Через деякий час місто опинилося під владою Чехословаччини.

Туристичні об'єкти: Виноградів
 • Замок Канків (Угочанська)
  Фортифікаційна споруда XIV в.
  Close
  Замок Канків (Угочанська)
  Фортифікаційна споруда XIV в.

  Руїни середньовічного замку Канків розташовані на схилі пагорба в західній частині Виноградова. У X ст. на цьому місці було слов’янське городище Канко, що отримало при угорців назву Угоча. У XII в. угорський король Гейзо ІІ зробив Угоча центром окремої жупи. Після монголо-татарської навали був відбудований кам’яний Угочанська замок, який охороняв закарпатський соляний шлях. У 1317 р замок Канків, що належав тоді бунтівному феодалу Б. Боршо, був зруйнований військами короля Карла І Роберта. Незабаром король оголосив Севлюш королівським містом і побудував в 1329 року новий замок, який потім перейшов барону П. Перені. Барон незабаром переселився до палацу, а Угочанська замок подарував католицьким монахам-францисканці, які побудували костел і перетворили фортецю в монастир-шпиталь. У 1556 р францисканців вигнали протестанти, а через два роки замок був зруйнований австрійськими військами і з тих пір не відновлювався. Збереглися мальовничі руїни, з яких відкривається чудова панорама міста. Обговорюється можливість реставрації.

 • Палац Перені
  палац / садиба, XVI-XVIII вв.
  Close
  Палац Перені
  палац / садиба, XVI-XVIII вв.

  Двоповерховий палац під химерної гонтовой дахом є одним з найстаріших зразків палацової архітектури Закарпаття. Побудований в XVI в. бароном П. Перені, спочатку був одноповерховим і виконував оборонні функції. Після реконструкції під житлову резиденцію був надбудований другий поверх, з’явився фронтон у стилі бароко з гербом роду Перені. Первісне планування в основному збереглася. На першому поверсі знаходилися господарські приміщення і вхід в великі підвали. На другому поверсі розташовувалися житлові кімнати. Збереглися фрески XVIII в. на стінах центрального залу. Палац оточений великим парком, поруч знаходяться господарські флігелі. Барони Перені жили тут до 1944 р У радянські часи в будівлі розмістили районне відділення освіти. В останні роки проведена реставрація, планується відкриття музею.

 • Вознесенський костел
  Культова споруда XV-XVIII вв.
  Close
  Вознесенський костел
  Культова споруда XV-XVIII вв.

  Вознесенський костел – найдавніший храм Виноградова. Заснований, імовірно, в XIII в., Але вперше згадується на рубежі XV-XVI ст. Кам’яний, однонефний, укріплений контрфорсами. Спочатку костел міг виконувати оборонні функції, а триярусна дзвіниця служила сторожовою вежею. Згодом храм неодноразово перебудовувався, нинішні форми знайшов в XVIII в. Під час недавніх реставраційних робіт були відкриті романські та готичні портали на південному і північному фасадах, готична кам’яна різьба в апсиді. Збереглися фрагменти орнаментального фрескового живопису, різьблення і ліпного герб над головним входом. Зараз Вознесенський костел – діючий католицький храм Виноградова.

Тури до: Виноградів

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Виноградів

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!