Перейти до вмісту

Вижниця

Вижниця - невеликий прикарпатське містечко з населенням всього в 5 тисяч жителів. Однак дивовижна краса навколишніх гір і лісів, стрімкого Черемоша в поєднанні з оригінальною архітектурою австрійських часів робить її справжньою перлиною прикарпатської частини Буковини.

Історія

Одна з перших згадок про місто датується 1158 роком. За правління князя Ярослава Осмомисла тут була побудована фортеця Городок-на-Черемоші. Навколо фортеці стояли дві башти, на яких чергували вартові. У 1259 році фортеця зруйнувало монголо-татарське військо під керівництвом Бурундая, і з двох веж залишилася тільки одна. За однією з легенд, ця вежа і дала назву поселенню – «Вежніца». За другою легендою назва «Вижниця» походить від вишень, яких тут дуже багато. За третьою ( «Візник», «Важніца») – від слів «віз» або «вага» (вага), пов’язаних з торгівлею, а по четвертій назва поселення пов’язано з висотою і оточуючими горами.

Загальна інформація.

Офіційною ж датою заснування Вижниці є 1501 рік. Саме в цьому році місто вперше згадується в книзі молдавського літописця Йона Нікульча. Літопис свідчить, що за час Штефана Великого після перемир’я з поляками польський король подарував І. Тевлуту ряд сіл, серед яких згадується і Вижниця.

Тут Ви можете переконатися, що не дарма Вижницю називають душею Карпат і знайти все необхідне для повноцінного відпочинку: незабутні гірські пейзажі, чисті мінеральні джерела, води яких мають цілющі властивості, а також широкий вибір пам’яток природи та історичних місць. У Вас буде можливість поспостерігати за такими мешканцями Вижницького лісів, як олені, козулі, куниці, а так само за горностаєм, який може випадково прослизнути повз Ваших ніг. Але Вам не потрібно боятися цих тварин, адже у них своє життя і до Вас вони будуть абсолютно байдужі.

Пам’ятки.

У Вижниці бере свій початок піший маршрут мальовничими стежками Олекси Довбуша, який керував в цих місцях селянським повстанням в середині XVII ст. Можна відвідати Печери Довбуша, Скелю Довбуша, Кам’яну Багачку і інші природні пам’ятки. На околиці міста знаходиться дерев’яна Дмитрівська церква XIX ст. У центрі – Миколаївська церква, Петропавлівський костел, синагога, громадські та адміністративні будівлі ХІХ ст.

Крім цього, в Вижниці, ще в ХIХ столітті був створений Карпачевскій дендропарк, який знаходиться в селі Карпачов. Його площа становить 2,1 га. У дендропарку збереглися пам’ятники паркової архітектури. Якщо ж Ви побажаєте зануритися в атмосферу старовини, у Вас буде можливість відвідати жіночий монастир, розташований на Аниному горі, а також Іванівську церкву, побудовану ще в ХVIII столітті, яка відноситься до одних з найкращих зразків дерев’яної монументальної архітектури Буковини.

Будьте впевнені, якщо Ви побуваєте на одному з буковинських ринків або ярмарків, то вже не зможете піти звідти з порожніми руками, так і не купивши жодного сувеніра на пам’ять. На останок не буде зайвим відзначити, що Ви не опинитеся повністю відірваними від цивілізації, і якщо Вам все ж захочеться сходити в бар, ресторан чи кінотеатр, то Ви зможете вибрати з декількох наданих Вам місць для відпочинку і розваг.

Тури до: Вижниця

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Вижниця

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!