Перейти до вмісту

Волинськая обл.

Опис:

Регіон, площа якого дорівнює 20,5 тис. Км2, розташований в південно-західній частині країни.

Він межує з Львівською та Рівненською областями відповідно на півдні і сході. На півночі області проходить державний кордон з Білоруссю, а на заході – з Польщею.

Територія сучасної Волині заселена з часів пізнього палеоліту. Цікаво, що в різний час Волинню називали різні території. Нині це історико-географічна область, назва якої походить від городища Волинь, який перебував неподалік від Володимира-Волинського.

В Іпатіївському літописі за 981 рік, наприклад, сказано, що земля волинян входить в Київську Русь. Першим волинським князем був Всеволод Володимирович (988). У X-XII століттях вона перебувала в складі Київської Русі як Луцьке удільне князівство, у другій половині XII століття входила у Володимиро-Волинське князівство, в XIII-XIVвека – в Галицько-Волинське, а в XIV-XVI – ставилася до Великого князівства Литовського.

Після Люблінської унії 1569 року Волинь прибрала до рук Польща, Луцьк став центром Волинського воєводства. Визвольний рух тут очолювали С. Наливайка та Б. Хмельницький; на території Волині діяли також гайдамацькі загони.

З 1795 року східна Волинь увійшла до складу Російської імперії. За Ризьким договором 1921 року це території на двадцять років відійшли до Польщі.

Волинська область у складі СРСР була утворена 4 грудня 1939 року.

Зараз в регіоні 11 міст, 22 селища міського типу, 1053 села. Загальна кількість населення становить понад один мільйон.

Волинська область ділиться на три зони: північно-поліську, південно-поліську і лісостепову. Найбільшою є північно-поліська, що займає понад 75% території області. Особливістю цієї зони є плоска низовина, вкрита лісами і болотами.

Найвищою точкою Волинсько-Подільської височини є гора Камула (171 м).

Волинь багата ріками та озерами. В області протікають близько 130 річок. Басейну Дніпра відносяться Прип’ять, Тур’я, Стохід, Стир. Уздовж західного кордону тече річка Західний Буг, басейну якого належать 24 річки (найбільша – Луга).

Тут є 224 озера і створено 318 ставків. Озера розташовані групами (наприклад, Шацькі озера: Пісочне, Світязь, Пулемецьке, Кримне, Лука). Озера Волині використовують для розведення риби (зокрема, вугра) і водоплавної птиці.

Майже 35% території області покривають ліси, в яких переважають хвойні породи дерев, а також вільхові, дубові, грабові та березові ліси.

Взагалі ж велика частина області лежить у межах зони змішаних лісів (Волинське Полісся). Тут знаходиться 181 об’єкт природно-заповідного фонду, в тому числі п’ять заказників: Нечимне, Черемський, Втенскій, Вутвіцкій, урочище Воротнів, і три пам’ятки природи державного значення. Для охорони унікальних природних комплексів у районі Шацьких озер в 1983 році створено Шацький природний національний парк.

Природні умови Волині обумовлюють першорядне розвиток в регіоні сільського господарства (особливо розвинене скотарство м’ясо-молочного напрямку, свинарство, вирощування цукрових буряків, льону-довгунця і картоплі).

У 70-80-х роках на Волині були побудовані промислові підприємства союзного значення: Луцький автомобільний завод, картонно-руберойдовий завод, комбінат «Синтетика», текстильний комбінат і радіозавод.

У регіоні також розвивається лісова, деревообробна, харчова, легка, паливна і машинобудівна промисловість. У машинобудівному комплексі слід зазначити Луцький підшипниковий завод, який єдиний в країні виробляє конічні і голчасті підшипники. Іншим унікальним підприємством є ВАТ «Електро термометрія», який випускає 80% українського виробництва лічильників різного призначення.

Волинська область є відносно мало урбанізованих регіоном. Відповідно до прийнятої в Україні класифікації міст за кількістю населення, на Волині переважають малі міста, і лише два середніх і один великий.

Адміністративний центр – Луцк- і більшість міст Волинської області розташовані в південній її частині. Серед них Володимир-Волинський, Нововолинськ, Горохів, Любомль, Ковель.

 

Тури до: Волинськая обл.

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Волинськая обл.

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!