Перейти до вмісту

Ворохта

Ворохта - селище міського типу знаходиться в Яремчанської міськраді, Івано-Франківської області України. Розташований у верхів'ях річки Прут, на північних схилах Лісистих Карпат, поблизу Яблуницького перевалу на висоті 810-850 м. Над рівнем моря. На курорті Ворохти розташовується центр підготовки українських спортсменів зі стрибків з трампліну, біатлону та лижних гонок.

Загальна інформація.

Перші письмові згадки про Ворохті в історичних документах датуються XVII століттям як про присілку Микуличина розташованого нижче за течією річки.

За легендою сама назва селища з’явилася, коли в цих місцях поселився утікач з царської армії – солдат Ворохта Мочерняк. Селяни полюбили його за мудрість, і після його смерті назвали своє селище в його честь.

Відомий низькогірний (850 м над рівнем моря) гірськолижний курорт над р. Прут між Яремчею і Верховиною. Великий імпульс розвитку дало спорудження в 1894 р залізниці Станиславів – Яремча – Ворохта – Рахів, віадуки якої використовуються досі. У центр зимового спорту Ворохта стала перетворюватися в австрійські часи, коли тут проходили курс їзди на нартах військовослужбовці 9-го корпусу. У поч. XX ст. з’явився перший притулок для туристів і ресторан. Зараз тут безліч турбаз, пансіонатів, приватних котеджів. На території побудованого в радянські гірськолижного комплексу “Авангард” є лижні трампліни, один з яких річний. Є підйомники і інша гірськолижна інфраструктура. Звідси починається один з туристичних маршрутів на Говерлу.

пам’ятки Ворохти

Архітектурний пам’ятник дерев’яної гуцульської архітектури XVII століття (приблизно 1654-1657гг.) – церква Різдва Богородиці, побудована без єдиного цвяха.

Цікавим об’єктом архітектури є арочні залізничні мости (віадуки), зведені в XIX столітті.

Сьогодні ж Ворохта є одним з основних центрів туризму Івано-Франківської області, як влітку, так і взимку. Для шанувальників лижного спорту тут є декілька підйомників. Біля бази «Авангард» – бугель 300 метровий і крісло 2-кілометровий. На горі Маковиця – 250-метровий підйомник-бугель. Під час зимового сезону встановлюють ще два 100-метрові підйомники. Неподалік від селища розташована спортивно-туристична база «Заросляк», звідки починається маршрут сходження на найвищу вершину України – Говерлу.

Туристичні об'єкти: Ворохта
 • Гора Говерла
  пам'ятник природи
  Close
  Гора Говерла
  пам'ятник природи

  Найвища вершина України (2061 м), один з національних символів. Знаходиться на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей, належить гірському масиву Чорногора. У перекладі з угорської назва означає “Снігова гора” (сніг на вершині часто лежить до середини літа). Гора має конусоподібну форму, покрита альпійськими луками, чагарниковими пустками, зустрічаються кам’яні осипи. Вершина являє собою невеликий майданчик, з якого відкривається панорамний вид на весь Чорногірський хребет, а вдалині видніється Мармароський хребет, по якому проходить кордон з Румунією. На вершині встановлений величезний хрест. Біля підніжжя – один з витоків р. Прут, водоспад. Знаходиться в межах охоронної зони Карпатського державного національного парку. Найпростіший маршрут на вершину Говерли починається від турбази “Заросляк”. Інший варіант – із селища Лазещина (біля Ясіні). Маршрут маркований, влітку підйом доступний непідготовленим туристам і не вимагає спеціального альпіністського спорядження. Необхідна реєстрація в контрольно-рятувальній службі. Сходження займає 2-3 години, спуск – півтора.

 • Церква Різдва Богородиці
  культова споруда,1654-57 рр.
  Close
  Церква Різдва Богородиці
  культова споруда,1654-57 рр.

  Дерев’яний храм Різдва Богородиці – один з кращих зразків гуцульського народного зодчества. Побудований за традиційними технологіями без єдиного цвяха в 1654-57 рр. в сусідньому с. Яблуниця. На нинішнє місце церкву перенесли в 1780 р В інтер’єрах збереглися фрагменти настінних розписів XIX в. Поруч з розташована двоярусна дерев’яна дзвіниця, в якій розмістилася експозиція церковного музею. У 1979 р храм реставрували архітектори Б. Кіндзельскій, Г. Крук, І. Могитич.

 • Озеро Несамовите
  пам'ятник природи
  Close
  Озеро Несамовите
  пам'ятник природи

  Мальовниче високогірне озеро (1750 м) під вершиною Туркул поблизу Чорногірського хребта на території Говерлянського заповідника. Довжина 83 м, ширина 45 м, глибина 1,5 м, площа водного дзеркала 0,3 га. Має льодовикове походження, харчується підземними водами і атмосферними опадами. Згідно з місцевою легендою, на дні озера нудяться душі великих грішників і самовбивць, звідки і походить назва ( “Несамовите” в перекладі з української означає “шалений”). Прилегла територія являє собою незвичайний куточок незайманої альпійської природи. Від турбази “Заросляк” до озера прокладено 6-кілометрова науково-позновательная стежка.

Тури до: Ворохта

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Ворохта

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!