Перейти до вмісту

Яблуниця

Яблуниця розташована на висоті 960 м над рівнем моря на відстані 35 км від Яремче, під Яблуницьким перевалом на межі Івано-Франківської та Закарпатської області.

Загальна інформація.

Зручність розташування селища Яблуниця, з’єднання автотрасою з Івано-Франківськом і Ужгородом, налагоджене автобусне сполучення з Яремче іІвано-Франківському, хороші для катання схили – все це, і не тільки, стало причиною широкої популярності курорту серед любителів лиж і борда.

Яблуниця – це високогірний гірськолижний та кліматичний курорт Карпат, який знаходиться на висоті 960 м. над рівнем моря, на території Карпатського національного парку. Село всюди гористе і обведено навколо Карпатськими горами, а саме з півдня Чорногорою, верхами Говерлою і Петросом, зі сходу Магурою, із заходу гірськими вершинами Довбушанка, Попаддею, а з півночі верхами Хом’як яка.

В Яблуниці розміщені 10 бугельних підйомників довжиною від 100 до 1000 м з трасами різного рівня складності і легким під’їздом до них, з яких 8 знаходяться в самому селі і два безпосередньо на Яблуницькому перевалі, біля ресторану «Беркут». Безпосередньо біля підйомників знаходяться місця, де можна перекусити, пункти прокату спорядження, а також тут легко можна знайти досвідчених інструкторів.

Розваги.

З Яблуниці можна зробити оглядові екскурсії, одноденні походи в гори: Говерла, Хом’як, Синяк, Добошанка, полонина Довга, піші прогулянки до лікувальних джерел типу «Нафтуся», культурні розваги, знайомство з культурою та побутом Гуцульщини, фотографування в національних костюмах, знайомство з гуцульською кухнею, вечірні гуляння «Гуцульські вечорниці» з частуванням, баня-парна, катання верхи на конях, збирання білих грибів, суниці, чорниці, Брусниці, ожини, малини.

Туристичні об'єкти: Яблуниця
 • Яблунецький перевал
  природний об'єкт
  Close
  Яблунецький перевал
  природний об'єкт

  Яблунецький перевал – перевал в Східних Карпатах, що з’єднує долини річок Прут і Чорна Тиса. Сідловина в звуженні Яблуницького хребта досягає 921 м висоти над рівнем моря. Розташований на території Гуцульщини на кордоні сучасних Закарпатської та Івано-Франківської області, у південно-західній околиці села Яблуниця. Через Яблунецький перевал в XIII столітті проходили в південно-західну Європу монголо-татарські війска. Це один з перевалів, що становив важливий шлях між Галицьким князівством і Угорщиною, а пізніше між Польщею і Трансильванією. У час польсько-української війни українські війська переходили через Яблунецький перевал з ЗУНР в Карпатську Русь.

Готелі та котеджі у : Яблуниця

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!