Перейти до вмісту

Яремче

Яремче - місто обласного значення в Івано-Франківській області України.
Розташоване в долині річки Прут на висоті 585 метрів над рівнем моря.

Місто Яремче розташований в південно-західній частині області в центральній частині Українських Карпат в долині річки Прут на висоті 585 м. Над рівнем моря, в межах гірських формувань Горгани, Покутсько-Буковинських Карпат і Чорногори. Через Яремче проходить автотраса Івано-Франківськ – Рахів – Ужгород. Залізниця зв’язує місто з обласним центром та Львовом.

Так як Яремче відноситься до категорії міст обласного підпорядкування, з включенням в межі міста таких населених пунктів: м Яремче з мікрорайонами Ямна і Дора, смт. Ворохта, села Микуличин, Татарів, Яблуниця, Вороненко, Поляниця. Всі населені пункти мають статус гірських та віднесені до категорії курортних.

Перша згадка про Яремче в історичних документах датуєтьcя 1787 р. За легендою більше 200-сот років тому в цих краях поселився гуцул-утікач -Ярема Годованець. З його ім’ям і пов’язана назва населеного пункту.

Місто почало активно розвиватися після будівництва залізниці Станіслав (тепер Івано-Франківськ) – Яремче – Ворохта – Рахів в 1894 р, яка використовувалася для вивезення лісу в промислові райони Австро-Угорщини. Ще раніше почав розвиватися, як дачне містечко, де відпочивали жителі Львова, Кракова, Варшави. Під час панування Польщі, Яремче перетворився в один з найвідоміших і елітних курортів.

14 грудня 2006 року Верховна Рада України перейменувала місто Яремча в Яремче.

Сьогодні Яремче – відомий низькогірний кліматичний і гірськолижний курорт, центр туризму і відпочинку на Прикарпатті. Місто оточене горами, які на півночі і півдні переходить у мальовничі пагорби, вкриті густими хвойними і листяними лісами. Тут розташовані численні санаторії, в тому числі для хворих на туберкульоз легень, будинки відпочинку, туристичні бази та готелі.

Туристичні об'єкти: Яремче
 • Водоспад "Пробій"
  природний об'єкт
  Close
  Водоспад "Пробій"
  природний об'єкт

  Водоспад «Пробій» на р. Прут – один з найбільш повноводних, мальовничих і популярних водоспадів Карпат. Знаходиться в самому центрі курортної Яремчі, завдяки чому тут завжди багато туристів. Води Прута перекочуються по камінню на невеликій висоті (8 м), проте навесні потік буває дуже повноводним. Над водоспадом перекинуто пішохідний місток. Туристам пропонують сфотографуватися на тлі скель в гуцульських костюмах.

 • Камінь Довбуша, стежка Довбуша, скеля Довбуша
  історико-природний пам'ятник
  Close
  Камінь Довбуша, стежка Довбуша, скеля Довбуша
  історико-природний пам'ятник

  Популярний туристичний маршрут «Стежка Довбуша» проходить по території Карпатського національного природного парку. Туристична стежка створена в 1902 р в пам’ять про легендарного народного месника О. Довбуша, який діяв тут в 1738-45 рр. Нагромадження кам’яних брил пісковику утворюють химерні форми з терасами і печерами. За легендою, тут заховані скарби Довбуша. На стежці встановлені скульптурні композиції Д. Грабаря.

 • Церква Архангела Михайла
  культова споруда, 1844 р
  Close
  Церква Архангела Михайла
  культова споруда, 1844 р

  Одноглавая дерев’яна церква Чуда Св. Архістратига Михаїла в селищі Дора (передмістя Яремчі) побудована в 1844 р місцевим майстром В. Гнишіком на основі більш раннього храму (XVIII ст.). Зберігся різьблений іконостас та ікони XVIII-XIX ст., Що мають високу художню цінність. Орнаментальні розписи на стінах зроблені на поч. ХХ ст. Зовнішній вигляд Михайлівського храму в значній мірі «осучаснений» металевим покриттям.

 • Церква Святого Пророка Іллі
  культова споруда, 1937 р.
  Close
  Церква Святого Пророка Іллі
  культова споруда, 1937 р.

  Багатоярусна церква Св. Пророка Іллі в Яремче побудована в 1937 р місцевим майстром І. Яворським. Класичний зразок гуцульського дерев’яного зодчества. Входить в комплекс Іллінського монастиря студитів, чиїм святим покровителем є Св. Ілія. В інтер’єрі – унікальний іконостас з випаленими орнаментами і різьбленими іконами.

 • Церква Св. Іоанна Милостивого
  культова споруда, 1663 р
  Close
  Церква Св. Іоанна Милостивого
  культова споруда, 1663 р

  Церква Св. Іоанна Милостивого знаходиться на старому кладовищі околиці Яремчі – в присілку Ямна, що на виїзді з міста в сторону Буковеля. Дерев’яний храм побудований в 1663 р в кращих традиціях народного зодчества Гуцульщини. Церква хрестоподібна в плані, одноглава, з піддасися на випусках вінців зрубів. Невеликий іконостас, розташований в центральному зрубі, велика кількість вишивок і старих ікон надають інтер’єру вигляд музею народного мистецтва. Поруч стоїть дерев’яна дзвіниця, другий ярус якої виконаний у вигляді аркади-галереї. Церква Св. Іоанна Милостивого в Яремче – дуже цікавий зразок гуцульської школи народної архітектури.