Перейти до вмісту

Южний (Южне)

Місто-супутник Одеського припортового заводу, одне з наймолодших міст України. Засноване в 1978 р. при будівництві Південного морського порту (третій за величиною після Одеси та Іллічівська). Складається з семи вулиць, забудованих висотними будинками.

Місто Южне Одеської області знаходиться на Півдні України, на узбережжі Чорного моря, в 37 км від Одеси і 80 км від Миколаєва. Поруч з Південним (в 15 км) знаходиться широко відомий не тільки в Україні курорт «Коблево». Південний дуже компактне місто. Його площа трохи більше 10 кв.км, населення близько 33 тис. Чоловік

Якісна міська інфраструктура і високий рівень життя населення обумовлені великою прибутковістю найбільшого державного підприємства України. Триває розвиток курортної та оздоровчої інфраструктури. Поруч знаходиться античне городище Єні-Дунья.

 

Туристичні об'єкти: Южний (Южне)
 • Центральна вулиця міста Южне - проспект Миру
  Close
  Центральна вулиця міста Южне - проспект Миру

  Проспект Миру розділений на 3 частини. Тут розташовані кілька торгових центрів, кафе, банків і магазинів. Широка частина проспекту посередині – тільки для пішоходів, дві інші – автомобільні дороги, кожна з одностороннім рухом. По дорозі, ближньої до спорткомплексу «Олімп», – рух вниз проспекту, по протилежній – вгору. Пішохідну зону найближчим часом планують модернізувати: зроблять великий фонтан прямо на дорозі і колонада.

 • Парк "Приморський"
  Close
  Парк "Приморський"

  Найбільший парк в Южному – «Приморський», він височить над узбережжям Чорного моря, так що ви обов’язково пройдете через нього, йдучи на пляж. У парку, окрім безлічі рослин, знаходяться фонтан з колонадою, кілька красивих оригінальних альтанок і безліч лавок. Тут же розташоване літнє кафе, де ви можете перекусити піцою чи вгамувати спрагу. Паралельно морю проходить доріжка, з якої вниз до пляжу ведуть кілька сходів з безліччю сходинок.

 • Парк Металевих скульптур
  Close
  Парк Металевих скульптур

  У парку Металевих скульптур міста Южне знаходяться різноманітні фігури, викувані з металу. Тут є і підкова з гербом України, і оригінальна яблуня з металевими яблуками, і навіть справжні сонячний годинник у вигляді карти України з працюючою млином. Дуже цікава ідея втілена в оформленні лавок, на яких викарбувані українські народні прислів’я.

  Також в парку Металевих фігур в Южному є справжня шафа, викувана з металу, в якій відкриваються прозорі дверцята і навіть є справжні книги! Ці книги жителі міста самі кладуть в цю шафу і беруть з неї, як в бібліотеці. Прочитавши книгу, її повертають на місце, щоб нею могли скористатися і інші бажаючі. Імпровізована бібліотека під відкритим небом працює цілодобово і цілорічно і при цьому постійно поповнюється новими книгами.

  Крім цього тут знаходяться й інші скульптури з металу, яких щороку стає все більше. Цей парк є улюбленим місцем для фотосесій як южненців, так і гостей міста.

Тури до: Южний (Южне)

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Южний (Южне)

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Южний (Южне)

Черговий робот не виявив статті про це місце!