Перейти до вмісту

Затока

Затока - велике курортне селище на Кароліно-Бугазькій косі Чорного моря.

Загальна інформація.

Напевно, тільки дуже прості люди з п’ятьма антенами на голові не здатні у вільний від трудової діяльності час (та, чого гріха таїти, на роботі тим більше!) згадувати про море. Вони взагалі не замислюються про те, як провести відпустку, їм невідомі сонячні пляжі, бронзовий загар. Що їм ці хвилі, шашлики на подвір’ї орендованого будинку, запиваючи місцевим вином, дискотеки вечорами і ночами безперервно? Про що ви?! Вони, якщо чесно, і зовсім не підозрюють, що це таке. Не те, що любителі морського відпочинку. Яких, до речі, переважна більшість. Ми теж шанувальники морських курортів. Ось запропонуйте нам вибір: на пару тижнів в тайгу, ліс валити або на море – виберемо чомусь неодмінно курорт де-небудь на Чорному морі. У Затоці, наприклад. Може, тому що там сонце світить три чверті року (статистики запевняють, що не менше 290 днів у році). Можливо, нас підкорюють в Затоці порівняно недорогі ціни 2012 на оренду житла. Або вбиває наповал безперервна пятикілометрова лінія чистого піщаного пляжу шириною в п’ятдесят метрів. Де, до речі кажучи, багато вільного місця для тих, хто засмагає. Якщо відійти подалі від насиджених відпочиваючими лежаків і парасольок – так і зовсім розділля. А ще приваблює не замутнена цивілізацією прозора вода …

Затока. Сьогодні наукою поки абсолютно точно не встановлено, чому люди рвуться в курортну зону неподалік від Одеси (Україна) під назвою курорт Затока. Однак припустити можна всяке.

Саме селище, готелі, санаторії та бази відпочинку Затоки розташовані між Дністровським лиманом і Чорним морем. Ну, де ще можна побачити стільки цілющих вод ?! Хіба що на далекому Мертвому морі. Але туди – далеко і дорого. А тут до того ж практично поруч зі всесвітньо відомим осередком вселенського гумору і обласним центром Одеса близько, панове! Тому не дивуйтеся, якщо на питання: “Чи не скажете, скільки коштує проживання у вас на добу?“, господиня життєрадісно відповість: “Чому не сказати? Ми ж з вами, начебто не сварилися“!

Від столиці гумору хвилин сорок ходу по автодорозі – всього якихось шістдесят з невеликим кілометрів. Чи не передмістя! З Одеси сюди можна добратися на декількох маршрутних таксі. На вибір: №560 їде від залізничного вокзалу по маршруту Одеса-Білгород-Дністровський, №565 від автостанції “Привоз” за маршрутом Одеса – Затока. Є ще варіант – доїхати від залізничного вокзалу до курортної зони на електричці, наступної за маршрутом Одеса – Білгород-Дністровський до платформи Затока – Бугаз. За дві години, проведених в дорозі, можна разом і на приморські види за вікном надивитися. Їхати-то вздовж Дністровського лиману Чорного моря, до порту Бугаз. Краса! Так, кораблі тут теж є, і на них буде можливість надивитися.

Якщо відпочинок в Одесі-мамі болісно б’є туристів по самим матеріально значущим частинах бюджету, то курорт Затока приємно дивує майже безкорисливою гостинністю. Оренда житла в Затоці дивно дешева. Причому, якість дешевизни можна ще й вибирати! Як? Дуже просто – відійдіть подалі від вокзалу. Туди, де господарі не надто розпещені достатком клієнтури – і буде вам щасливий і недорогий відпочинок з видами на море.

У золоті радянські часи були зведені десятки санаторіїв і бази відпочинку в Затоці. Так що готуйтеся, враховані смаки мандрівників від економ і бізнес до класу люкс. Любителі “дикого”, неорганізованого відпочинку в Затоці також знайдуть собі затишний притулок на весь час відпустки. І теж на будь-який смак.

Як на будь-якому курорті, пропонувати оренду житла і місця на базах відпочинку в Затоці починають заздалегідь, задовго до “правильної” Затоки. Не забувайте, що істинний курорт Затока починається тільки після моста (на якому, до речі, також вивішені таблички з телефонами та пропозиціями житла). Так ось, питати житло краще не на залізничній платформі, і не на зупинці маршрутного таксі. Правильніше за все зайнятися опитуваннями на дану тему, переїхавши міст через Дністровський лиман. А якщо пройти трохи по приватному сектору Затоки, що йде в бік Одеси, то саме тут вже і ціни осудні і вибір досить великий, і поторгуватися можна. Тільки не забувайте, що розрахунковий час (а також наявність / відсутність автостоянки для вашої машини) краще обумовлювати заздалегідь, щоб не сталися каверзи з боку власників житла. Інакше цілком вийде і переплатити зайві півдня за власний недогляд.

Тепер, забезпечені дахом над головою, вирушаємо відпочивати. До Чорного моря веде ціла алея, забудована клубами і барами. Все серйозно! Подекуди можна відриватися ніч безперервно. При цьому відчувати себе повноцінними мільйонерами! Ціни на все у провінційній Затоці помітно нижче, ніж не тільки в Одесі (пам’ятаєте анекдот про багатого одесита, який приїхав в Москву, щоб побувати в мавзолеї, а той закритий? Довелося начепити на багнет стільки папірців, що його запитали: “Самі зайдете або вам його винести? “), але навіть в порівнянні з Іллічівськом та Коблево. Проте, нічні клуби і бари, де “вечір” починається після двадцяти трьох годин, не надто розорять ваші кишені. Кількість жителів трохи більше півтори тисячі осіб вельме позначається на відсутність жадібності. Тому і місцевий ринок відрізняється якістю і невисокою вартістю на свою продукцію.

Днем розваг вистачає. В основному, пляжні. Це і катання на банані, катамарані, водні скутери напрокат, поїздки на катері. Можна з’їздити на екскурсію в дельфінарій, аквапарк, Білгород-Дністровську фортецю.

Між іншим, рибалкам радимо спробувати відправитися на морську рибалку. Незабутні враження! У Чорному морі живуть понад півтори сотні видів риб, а також краби та інші водоплавні. Деякі з них вражають забарвленням, як, наприклад, зеленушка – рибка з долоню величиною, з яскравими червоними і синіми плямами і смугами. Охоче клює на м’ясо краба. Або кам’яний окунь, коричневий з жовтими і помаранчевими плавниками і смугами вздовж тіла тридцятисантиметровою довжиною. А улюблена риба норвежців пікша, придонна, півметрова мешканка цих місць ?! Бере наживку жадібно, практично не чинить опір на виході з води – швидше за все через перепади тиску у дна і на поверхні.

А рапани ?! Спробуйте цих молюсків! Ловити їх одне задоволення – тільки пірнай та виймай, суцільний дайвінг. Їх м’ясо, приготоване на багатті, дивно смачне! Чи не схоже ні на що, з з’їденого вами.

Словом, море – воно не залишить нікого байдужим. А моря в Затоці багато.

Втім, напевно, і противники Затоки існують. Їх називають клінічними трудоголіками. Вони на роботі сплять, їдять, а деякі навіть намагаються і відпочивати. Чи не чули? Японці спеціально для таких придумали офісні полички-гробики, вмонтовані в стіну. Надумав спати – висунув свою “секцію”, заліз, а вона самостійно поповзе в стіну. І лежи собі, віртуальний простір спостерігай крізь фотоокуляри. А головне – їм же їхати нікуди не треба! Однак же, абсолютно впевнені, що і ці втрачені для суспільства громадяни дивляться нишком фільми про море. Тому що – ну як без нього ?!

 

Тури до: Затока

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Статті : Затока

Черговий робот не виявив статті про це місце!