Перейти до вмісту

Залізний Порт

Залізний Порт - курортне село в Голопристанському районі Херсонської області, Залізний Порт це молодий, бурхливо розвивається курорт з м'яким кліматом, широкими піщаними пляжами.

Віддалене від великих міст курортне село Залізний Порт розташоване біля основи Тендрівської коси на березі Чорного моря. Виникло в 1922 р як рибальське поселення. За однією з версій, назва пов’язана з тим, що тут дійсно була пристань із стометровим залізним пірсом. Все р. XX ст. Залізний порт почав розвиватися як рекреаційна зона. Зараз це молодий, бурхливо розвивається курорт з м’яким кліматом, широкими піщаними пляжами і великим вибором комфортного житла. До західної околиці Залізного Порту прилягає найбільший в Україні Чорноморський біосферний заповідник. У 15 км від села знаходиться гаряче джерело, на якому обладнані три купальні.

Туристичні об'єкти: Залізний Порт
 • Йодо-бромистий джерело "Гейзер"
  природний об'єкт
  Close
  Йодо-бромистий джерело "Гейзер"
  природний об'єкт

  Був відкритий для відвідування влітку 2005 року.

  Зараз тут обладнані три купальні – дві з гарячою водою і одна – з лікувальною гряззю. Вода в джерелі буро-коричневого кольору від розчиненого йоду і дуже солона.

  Температура гейзера – близько 65 градусів, в басейні – 45-50 градусів. Глибина свердловини становить 1527 м. Поруч з купальнею обладнані кабінки для переодягання і приміщення, де можна замовити масаж.

  Мінералізація і щільність води джерела в 6 разів перевищує показники морської вод

 • Біосферний заповідник "Асканія-Нова"
  Заповідник
  Close
  Біосферний заповідник "Асканія-Нова"
  Заповідник

  Заснований в 1874 році відомим природознавцем Фрідріхом Фальц-Фейном. Складається з великої ділянки цілинного степу, двох парків, колекція яких налічує 748 видів рослин і зоопарку, де мешкає 45 видів копитних і 68 видів птахів. У 1984 році включений до Міжнародної мережі біосферних резерватів.

 • Успенська церква
  Церква
  Close
  Успенська церква
  Церква

  Побудована в стилі пізнього класицизму. В інтер’єрі збереглися дві ікони кінця ХІХ ст.

 • Чорноморський біосферний заповідник
  заповідник
  Close
  Чорноморський біосферний заповідник
  заповідник

  Створено в 1927 році для охорони та вивчення природи пониззя Дніпра і Чорноморського узбережжя. Розташований на Тендрівській і Кінбурнської косах, а також в урочищі Ягорлицька Кут. Тут мешкають лисиці, плямисті олені, козулі, борсуки, тушканчики, вужі, степові гадюки і ін. Види тварин. Гніздяться до 280 видів птахів, серед яких різні види мартинів, лебеді, чаплі, кулики, качки, сови, Огарьов, сірі гуси. Найбільшу цінність представляють острови Орлов, Бабин, смолені – єдине в Україні місце масового гніздування чорноголових чайок.

Тури до: Залізний Порт

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Статті : Залізний Порт

Черговий робот не виявив статті про це місце!