Перейти до вмісту

Житомир

Житомир відноситься до найдавніших міст України. Ще з часів середньовіччя і досі Житомир був і є адміністративним центром регіону, а в 1918 році тут протягом кількох тижнів працював уряд Української Народної Республіки.

Місто засноване близько 884 року, і свою назву отримав від імені руського дружинника київських князів Аскольда і Діра – Житомира, який нібито відмовився служити Олегу, сховався в лісах і оселився на високій скелі при злитті річок Кам’янки і Тетерева. Згодом над глибоким урвищем над Кам’янкою збудували дерев’яний замок.

У 13 ст. городяни відчули на собі вторгнення монгольських орд хана Батия, яке привело до розграбування Житомира. Менш ніж через століття місто було захоплене Великим князівством Литовським. Через 124 роки після цієї події, в 1444 році, Житомир отримав Магдебурзьке право, що дає місту право самоврядування. У 1569 році Житомир став частиною території Королівства Польського, через десять десятиліть, за договором Житомир став столицею Київської області в межах Речі Посполитої. У 1873 Польща повернула Житомир для Росії. Лише після революції 1918 року, Житомир мав період незалежності, під час якого Житомир став національною столицею України.

Пам’ятки Житомира можна перераховувати безкінечно. Це стародавнє місто, багатство історії якого вимальовується в самій його зовнішності. Численні сквери, парки, музеї, архітектурні пам’ятки є своєрідними вікнами в певну епоху.

Туристичні об'єкти: Житомир
 • Музей космонавтики ім. С. Корольова
  Close
  Музей космонавтики ім. С. Корольова

  Музей космонавтики ім. С. Корольова відкритий в 1970 р Меморіальна частина музею знаходиться в маленькому будинку, в якому в нач. XX ст. жила сім’я Корольових. Інтер’єри відновлені за спогадами його матері.

  В експозиції павільйону “Космос”, відкритої в 1991 р, представлені оригінали та макети космічних апаратів, скафандри та інше спорядження космонавтів. Серед них – технологічний зразок космічного корабля “Союз”, макет “Місяцехід-2”, оригінал спускається корабля “Союз-27”, який побував в космосі. Одним з найцінніших експонатів є капсула з грунтом Місяця, подарована NASA.

 • Спасо-Преображенський собор
  Close
  Спасо-Преображенський собор

  Спасо-Преображенський Собор – головний православний храм Житомира – один із символів міста. Споруджений в 1866-74 рр. Витриманий в візантійсько-російською стилі з характерними рисами давньоруської архітектури XI-XII ст. Висота веж сягає 53 м. Інтер’єр багато оформлений з використанням місцевого граніту та лабрадориту.

 • Костел Св. Софії
  Close
  Костел Св. Софії

  Кафедральний костел Св. Софії з дзвіницею заввишки 26 м вважається однією з головних архітектурних пам’яток Житомира завдяки вдалій комбінації стилів пізнього ренесансу і бароко. Костел побудований в XVIII ст. на Замковій горі Житомира. Товщина цегляних стін сягає 2 м. Фасад розбитий на два яруси, будівля увінчана вежами з гострими шпилями. Збереглася багата внутрішня обробка.

 • Михайлівський кафедральний собор
  Close
  Михайлівський кафедральний собор

  Свято-Михайлівський кафедральний собор в Житомирі вважається видатною пам’яткою архітектури XIX ст. Належить до найстаріших кам’яних культових споруд міста. Тут був охрещений відомий піаніст Святослав Ріхтер. До 1927 року Михайлівська церква діяла як храм української автокефальної православної громади, потім була закрита. Зараз це діючий храм Української православної церкви Київського патріархата. При соборі діє недільна православна школа.

 • Монумент Вічної Слави
  Close
  Новый год в Виннице. Фото 11
  Монумент Вічної Слави

  Монумент Вічної Слави на честь воїнів-визволителів Житомира встановлений на одній з найвищих точок міста і видно здалеку. Він був відкритий 9 травня 1979 року і присвячений радянським солдатам і партизанам, які звільнили місто від фашистів. 37-метрова циліндрична колона висічена з лабрадориту, на ній встановлені скульптури радянського воїна, партизана і дівчини-патріотки. Скульптурна композиція відлита з бронзи. Біля монумента горить Вічний вогонь. Від підніжжя монумента відкривається прекрасний вид на місто, навколо нього ліс, гребля, яка утворює Житомирське водосховище.

 • Музей старовинного інструменту "Ремісничий двір"
  Close
  Музей старовинного інструменту "Ремісничий двір"

  Кожна річ в експозиції – оригінал. Вся колекція налічує кілька тисяч експонатів, зокрема 115 примірників сокир. Представлені гасові лампи для залізничників, старовинний ручний пристрій для обсмажування кавових зерен з одночасним їх перемішуванням, діюча копія давньої кузні. Також в колекції є інструменти, призначені для виробництва, технологія якого вважається втраченою.

Тури до: Житомир

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Житомир

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!

Статті : Житомир

Черговий робот не виявив статті про це місце!