Перейти до вмісту

Драгобрат

Драгобрат - високогірне селище, що виникло як гірськолижний курорт навколо притулку "Драгобрат" на висоті 1400 м над рівнем моря (сама високогірна гірськолижна база українських Карпат).

Загальна інформація.

Драгобрат відомий, як самий високогірний гірськолижний курорт України. Прекрасний вибір для зимового відпочинку в Карпатах. Він розташований на висоті 1300-1400 м над рівнем моря, в 18 км від селища Ясіня в Рахівському районі, Закарпатської області). ВокругДрагобрата знаходяться хвойні ліси, вище – альпійська зона, початок гірського масиву, вершина якого – гора Стіг (1701 м). Поруч розташовані гори Жандарм і Близниця (1883 м), з яких видно найвищу точку українських Карпат – гора Говерла (2061 м). Підковоподібне розташування гір Свідівецького хребта створює передумови для наявності стабільного сніжного покриву з листопада по травень, а останні 30 років відсутність снігу навіть в найтепліші і малосніжні зими в урочищі Драгобрат не реєструвалося. Перепад висот на Драгобраті – близько 500 м, є 4 основних траси, з яких найдовша – 1 300 м, є 5 підйомників. Основні підйомники гірськолижного курорту Драгобрат розташовані на схилах гори Стіг. Добратися можна на транспорті підвищеної прохідності: УАЗ, ГАЗ-66 на відрізку Ясіня – Драгобрат.

Гірськолижний курорт Драгобрат має 4 гірськолижні траси (три червоних і одна синя). Найдовша траса «Стіг» 1300 м, перепад висот 410 м. Траси обслуговуються 5 бугельні підйомники. Є підйомники і ділянки трас для новачків і дітей. За допомогою ратрака проводиться доставка лижників і сноубордистів на гірські схили, що дозволяє збільшити довжину спусків до 3-х і більше км. Рекомендуємо Драгобратісключітельно для фанатів

гірськолижних турів в Карпати (бажано з мінімальною підготовкою, тому що більшість трас вимагають досвіду).

Розваги. Крім катання, майже в кожному котеджі на Драгобраті є сауна, де-не-де більярд. На одній з баз є дискотека – звичайно, не бодрумскій «Галікарнас», зате сама високогірна в Україні.

Що нового в майбутніх сезонах. Деякі зміни на краще видно. Трохи окультурили знамениту «дорогу мужності» від Ясіні на полонину. Зацікавлена ​​громадськість радісно шумить на форумах: «У цьому році на гору не те що ГАЗ-66 заїде, але навіть джип-паркетник!». За словами Юрія Бідного, директора ГК «Драгобрат» (одна з фірм, що працюють на однойменному курорті), всі зацікавлені підприємці зуміли об’єднати зусилля для того, щоб утримувати дорогу в прийнятному стані протягом всієї зими. Правда, тепер доведеться платити за проїзд – 10 грн. з машини.

Принципових змін у господарстві пана Бідного не передбачається: «Хіба що ми будемо пропонувати підйом на Близницю і Жандарм на ратраках, обладнаних сидіннями. А ціни на проживання, харчування, прокат і користування підйомниками залишимо на рівні минулого року. Думаю, так само вчинять і інші підприємці на Драгобраті … »

Як дістатися. Хоча Драгобрат і знаходиться в Закарпатській області, але розташований на крайньому південному сході регіону, на кордоні з Івано-Франківщиною. У 20 км від с. Ясіня Рахівського р-ну, розташованого в 100 км від Івано-Франківська і 240 км від Ужгорода. Тому основний потік приїжджих прямує туди з Івано-Франківська через Яремчу повз Буковеля. Класична схема проїзду на Драгобрат виглядає так: до Івано-Франківська – на поїзді, з тамтешнього вокзалу до Ясіні – маршруткою. У Ясіні пересідаємо на ГАЗ-66, УАЗ, «Ниву», одним словом на що-небудь, здатне подужати 20 км «дороги мужності» від Ясині до Драгобрата.

Де зупинитися і де поїсти. Зараз на Драгобраті налічується до півсотні засобів розміщення – від капітально реконструйованих баз ще радянської побудови до з’являються щороку приватних котеджів для прийому лижників. Залежно від підходу власника такого котеджу у вартість проживання може входити сніданок, дво- або триразове харчування. Втім, ніякої прив’язки до харчування «за місцем прописки» немає. На Драгобраті народ годують обов’язкові у всіх Карпатах колиби. А на базі «Драгобрат» взагалі переобладнали ресторан під якусь подобу їдальні. Ситний обід буде обходитися там в межах 60-80 грн. Не забувайте, що доставка продуктів на Драгобрат обходиться дорого. Тому якщо грошей негусто, то запасайтеся як мінімум коньяком заздалегідь.

Туристичні об'єкти: Драгобрат
 • Драгобратське озеро
  природний заповідник
  Close
  Драгобратське озеро
  природний заповідник

  Драгобратське озеро – озеро льодовикового походження, рас покладено воно в урочищі Драгобрат (Рахівський район Закарпатської області). Лежить на північному схилі г. Близниця Свидовецького масиву на висоті 1600 м над рівнем моря. Западина має подовжену форму. Озеро неглибоке, довжиною 50 метрів, шириною 20 метрів. Площа, озера 0.1 гектара, глибина до 1.2 м. Береги складаються з морени. Харчується грунтовими і атмосферними водами. Вода прозора, слабомінералізована. Дно вкрите сірим мулом. Береги заростають осокою. З іхтіофауни трапляються лише мікроскопічні ракоподібні. Об’єкт туризму, найближча турбаза – Драгобрат.

Тури до: Драгобрат