Перейти до вмісту

Хмельницький

Обласний центр Хмельницький знаходиться на заході України. Місто розкинулося на мальовничих берегах Південного Бугу і, з перших хвилин знайомства, підкорює серця поціновувачів української культури.

Основна інформація.

У радянські часи Хмельницький (тоді ще Проскурів) став одним з найзначніших військово-індустріальних виробників в Україні, а зараз славиться не тільки на всю Україну, а й в сусідніх державах своїм воістину гігантським ринком.

Завдяки тому, що Хмельницький – досить значний залізничний вузол, сюди легко потрапити з кожного куточка України, а також з Москви, Санкт-Петербурга, Праги, Варшави, Будапешта, Белграда. Не любите поїзда? Є два автовокзалу і сучасний аеропорт зі злітною смугою довжиною в 2 200 м.

Хоча особливими архітектурними пам’ятками Хмельницький не може похвалитися, на території приміського села Ружична було знайдене археологами поселення трипільської культури, а в передмісті Лезнево – предмети давньоруського часу.

У місті безліч церков і соборів, найбільш цікаві для відвідування та огляду – Собор Різдва Богородиці, Георгіївська церква, Покровський кафедральний собор. Також варто поглянути на будівлю Синагоги ремісників.

Ну і нарешті, звичайно, хто не знає знаменитий, величезний хмельницький ринок, який є третім за величиною в Європі, займає площу в тридцять гектарів і має в своєму розпорядженні 15000 торгових місць.

Сьогодні Хмельницький є не тільки культурним і адміністративним центром Хмельницького району та Хмельницької області, а й місцем, куди з’їжджаються туристи з усієї України. У місті є багато хороших барів, ресторанів, готелів і різних розважальних закладів, а природно-кліматичні умови роблять відпочинок в Хмельницькому корисним і приємним. Крім цього, в околицях міста розташовано безліч санаторіїв і баз відпочинку.

Туристичні об'єкти: Хмельницький
 • Собор Різдва Богородиці
  Close
  Собор Різдва Богородиці

  Собор Різдва Богородиці – старовинна споруда, зведена в стилі класицизму. Будівлю звели на тому місці, де раніше знаходилася православна церква Проскурова, заснована ще в XVII столітті. Під час пожежі 1822 року його повністю згоріла.

  Ікона Божої Матері була головною чудотворної святинею собору. У 1937-му році його закрили, а приміщення стали використовувати під склад. Сьогодні храм діє і є тихим, затишним місцем. Він належить Українській православній церкві Московського патріархату.

 • Покровський кафедральний собор
  Close
  Покровський кафедральний собор

  Там, де перетинаються Володимирська вулиця з Кам’янецькою, туристи можуть побачити величний Покровський кафедральний собор. У XIX столітті місцевість, на якій красувався храм та інші будівлі, була віддаленою частиною Проскурова. Вона іменувалася Завалля. У 1824-му році велика частина завалена була відведена під поховання. Посередині була побудована, невеликих розмірів, церква, яку освятили на честь Покрови Пресвятої Богородиці. За часів радянської влади вона була порожня. В кінці 80-х років XX століття було вирішено спорудити новий храм. Урочисте відкриття собору відбулося в 1992-му році.

 • Сквер ім. Т.Г. Шевченка
  Close
  Сквер ім. Т.Г. Шевченка

  Сквер імені Т. Г. Шевченка охоплює площу приблизно в п’ять гектарів. У парку знаходиться пам’ятник українському поету. Тут також можна побачити інші, не менш цікаві скульптури з металу, вилиті майстром Н. Мазуром. Сквер, завдяки прохолодним тінистих алеях і барвистим квітників, є улюбленим місцем для прогулянок не тільки городян, а й туристів.

 • Художня галерея Хмельницького
  Close
  Художня галерея Хмельницького

  Художню галерею в Хмельницькому створили ще в 1986-му році, але для відвідувачів її відкрили лише через шість років після реконструкція старовинної будівлі, зведеного на початку XX століття. В даний час музей налічує приблизно 8 тисяч творів мистецтва, створених 40 художниками сучасності. Тут організовується виставка робіт Г Верейского – відомого народного художника. При музеї функціонує галерея моди під назвою «Арт-подіум», відкритий художній салон.

Тури до: Хмельницький

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Хмельницький

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!