Перейти до вмісту

Хотин

Хотин - одне з найдавніших міст України.

Хотин – одне з найдревніших міст Буковини (перша письмова згадка 1001р.). На мисі, в центрі своєрідного амфітеатру пагорбів Дністра знаходиться історико-архітектурний пам’ятник (XI-XVIII ст.) – Найпотужніший замок Східної Європи, місце основних військових дій Хотинської війни (1621 р.) між обьеднаним польсько-українським (гетьмани К.Ходкевіч, П .Сагайдачній) і турецько-татарським (султан Осман II) військом. Огляд оборонного “Траяну” валу (II-III ст.н.е.), який тягнеться на південь від східної частини міста Хотин.

Хотинська фортеця за сім сотень років побачила всякого, але, незважаючи на похилий вік, відмінно збереглася. В кінці XIV ст. місто Хотин увійшов до складу Молдови. Воєвода Стефан III Великий значно розширив кордони фортеці. Стіни були шириною 5, а висотою 40 метрів! У самому замку були вириті глибокі підвали, в яких жили воїни. Тут правили і турки: розмістили казарму, комендантський палац, мечеті з мінаретами, склади і майстерні. У 1621 році під цими стінами шуміла Хотинська війна, яка прославила запорозьких козаків і їхнього гетьмана Петра Сагайдачного. Однак все XVII ст. Хотином володіли польські королі і турецькі феодали.

Думаю, кожен з нас хоч раз бачив цю дивовижну споруду – Хотинську фортецю – в кіно. Адже «Гадюка», «Захар Беркут», «Балада про доблесного лицаря Айвенго», «Три мушкетери», «Чорна стріла», «Стара фортеця», «Стріли Робін Гуда» знімалися саме тут. Серед недавніх зйомок у Хотинській фортеці – екранізація кіностудією ім. Олександра Довженка твору відомого українського письменника Юрія Мушкетика “Яса”.

У вересні 1991 року під час свята з нагоди 370-річчя Хотинської битви було відкрито монумент на честь гетьмана України Петра Сагайдачного (скульптор І. Гамаль).

Неподалік від Хотинської фортеці є православна церква. До мироточивої ікони Христа їдуть віруючі з усієї України. Заохочують туристів і вінчання місцевих закоханих в національних буковинських костюмах. Немає нічого приємнішого, ніж завершити такий день пікніком в місцевості Бакота. Це один з найкрасивіших куточків України. Сходинки приведуть по оброслим ліском схилах пагорбів до печерного монастиря, де щонеділі править службу сільський батюшка. Тут можна доторкнутися до життя аскетів, поставити свічку просто в печері, випити святої води з джерела і зав’язати стрічку на повернення.

 

Туристичні об'єкти: Хотин
 • Хотинська фортеця
  фортифікаційна споруда, XIII-XVIII ст.
  Close
  Хотинська фортеця
  фортифікаційна споруда, XIII-XVIII ст.

  Хотинська фортеця – чудовий зразок середньовічного оборонного зодчества України, один з найбільш значних пам’ятників архітектури Буковини. Побудована в XIII ст. за наказом князя Данила Галицького на місці ранньослов’янських укріплень. Замок (цитадель) складається з чотирьох оборонних веж, палацу коменданта, офіцерських казарм, церкви з фрагментами розпису XVI ст. Довгий час Хотинська фортеця була форпостом Галицько-Волинського князівства, важливим оборонним пунктом Придністров’я. У XVI ст. її зміцнює молдавський король Стефан III. У 1621 р. під Хотином об’єднані польсько-українські загони під командуванням гетьмана Я. Ходкевича розбили 150-тисячну турецьку армію, яка вважалася непереможною. Вирішальну роль у Хотинській битві зіграло 40-тисячне козацьке військо гетьмана П. Сагайдачного. Однак Хотин залишився під владою турків, які в XVIII ст. за допомогою французьких інженерів звели поруч із замком Нову фортецю з земляними ровами, бастіонами і чотирма воротами. Усередині могла розміститися 20 тисячний гарнізон. Після приєднання Бессарабії до Російської імперії в XIX ст. фортеця була відновлена, замкова мечеть перетворена в гарнізонну церкву Олександра Невського, а мечеть на території Нової фортеці стала церквою Св. Миколая. Після Кримської війни Хотинська фортеця як військовий об’єкт втратила значення, однак непогано збереглася. Її значні стіни служили декораціями в таких відомих фільмах, як “Захар Беркут”, “Балада про доблесного лицаря Айвенго”, “Д’Артаньян і три мушкетери”, “Стріли Робін Гуда”, “Тарас Бульба”. До 1000-річчя Хотинської фортеці проведена реставрація. У корпусі казарм відкриті музейні експозиції: історія артилерії, облогові знаряддя, нумізматика, картинна галерея. На території працює сувенірна крамниця. Парковка платна.

 • Покровська церква
  культова споруда, 1867-68 рр.
  Close
  Покровська церква
  культова споруда, 1867-68 рр.

  Покровська церква розташована в міському парку Хотина. Побудована в 1867-68 рр. в московському єпархіальному стилі. Поруч знаходиться кол. будинок священика, в якому зараз розміщується краєзнавчий музей.

 • Хотинський національний парк
  заповідник, 2011 р.
  Close
  Хотинський національний парк
  заповідник, 2011 р.

  Національний природний парк “Хотинський” створений в 2011 році для збереження природних та історико-культурних комплексів і об’єктів у басейні р. Дністер на території трьох районів Чернівецької обл. – Хотинського, Сокирянського та Кельменецького. Парк займає площу 9432 га. Його рельєф в основному формує каньйон Дністра. На території парку зустрічається 520 видів рослин. Серед рідкісних тварин і птахів – лісовий кіт, чорний лелека. Недалеко від с. Гринячка знаходиться найвищий водоспад Буковини (30 м.), який бере свій початок з потужного карстового джерела.

Тури до: Хотин

Черговий робот не виявив турів у це місто!

Готелі та котеджі у : Хотин

Черговий робот не виявив готелів / котеджів в цьому місці!