Перейти до вмісту

Шацький національний природний парк

Шацький національний парк був створений в 1983 році для охорони рідкісних природних комплексів у районі Шацьких озер.

Загальна інформація.

Це дивовижний куточок природи, який ввібрав в себе всю красу Волинського краю, де простота і безпосередність переплітаються з красою незвіданих лісових стежок і сонячним спокоєм морського відпочинку. Площа Шацького національного парку – 32,5 тис. га. Територію, на якій знаходяться озера, називають Шацьким Поозерьєм. Шацькі озера розташовані серед лісових масивів, що складаються з 24 озер, навколо яких побудована велика кількість санаторіїв і таборів відпочинку.

 

Кілька фактів:

 • Шацькі озера є однією з найбільших озерних груп Європи.
 • До складу Шацьких озер входить 24 озера.
 • Озеро Світязь, яке входить до складу Шацьких озер, найбільше озеро України.
 • За чистоту озер їх називають «Голубими озерами» або «Голубими очима Волині».
 • Шацькі озера славляться оздоровчими властивостями, а тому приваблюють туристів цілий рік. Вода в них гідрокарбонатно-натрієва з невеликою мінералізацією. А до всього іншого, настільки чиста, що придатна для пиття! Цей факт підтверджують численні дослідження.
 • У складі озера Світязьке або Світязь, а також Пісочне є срібло і гліцерин, тому промиті рани швидко загоюються, а шкіра після купання в озері дійсно стає еластичною і ніжною.
 • У порівнянні з відпочинком на Чорному або Азовському морі – Шацькі озера мають перевагу завдяки чистоті води, навколишньї екології, наявності хвойних лісів і відсутності великих забруднюючих джерел. Тому часто відпочинок на Шацьких озерах асоціюють як «відпочинок з дітьми» і рекомендують як дерматологи, гастроентерологи так й інші фахівці.
 • Шацькі озера славляться ще й риболовлею – тут водяться вугрі, лящі, окуні, судаки, щуки і величезні соми. Хоча звичайно «завдяки» браконьєрства кількість риби істотно зменшується. Але якщо Ви не рибалка купити рибку можна практично скрізь.
 • Навколо Шацьких озер ліса щедрі на чорницю, ожину, журавлину і гриби. Всі ці лісові дари можна практично з упевненістю сказати – екологічно чисті.

 

ОЗЕРО СВІТЯЗЬ

Серед природних туристичних спокус Шацьких озер на першому місці стоїть озеро Світязь. Воно найглибше в Україні, його називають «Українським Байкалом». Глибина озера 58 метрів, воно в чотири рази глибше, ніж Азовське море, а площа – понад 26000 га.

Є у Світязя якась дивовижна приваблива сила. Варто увійти до його кришталевої води, як душа наповнюється світлою радістю. Майже уздовж всієї берегової смуги озера ростуть ліси. У літню пору тут можна досхочу надихатися напоєним ароматом хвої повітрям, назбирати чорниці, ожини, лохини, грибів. Таких розваг немає не на одному морському узбережжі. Та й сам Світязь чимось схожий на море. У вітряну погоду хвилі тут досягають півтораметрової висоти.

Води озера Світязь настільки чисті й прозорі, що дно можна розгледіти на восьмиметровій глибині. Озерна вода має цілющі властивості тому, що в своєму складі вона має срібло, йод і гліцерин. Промиті нею рани дуже швидко загоюються. А шкіра після купання в озері Світязь стає еластичною.

Багато легенд ходить про перлину Шацького національного парку. Одна з них розповідає, що на місці Світязя колись стояв замок. Одного разу князь залишив свої володіння разом з його жителями без захисту. Ворог підійшов впритул до стін фортеці. Княжа дочка не хотіла, щоб замок дістався ворогу. Небо почуло її молитви – замок пішов під землю, а саме місце приховали води кристально чистого озера. На берегах в пам’ять про горду дочку князя природа поселила красиві квіти, а води зробила цілющими.

У темно-синій далі дзеркальну озерну гладь розрізає золотиста смужка землі – острів на Світязі. За легендою, він виник на місці, де хлопець і дівчина перетворилися на явір і липу – тепер його називають Островом закоханих. Старожили запевняють, що існує шлях, по якому від берега до острова можна дістатися пішки. Де він, ніхто досі не показав. Але варто побувати на цьому острові, побродити його стежками, помилуватися потужними тополями і ніжними березами, послухати спів солов’я і побачити красивий захід – темно-червоний сонячний диск, що тоне в озерній безодні.

 

Розваги

На Шацьких озерах кожен знайде розваги на будь-який смак – це водні процедури, відпочинок на свіжому повітрі і оздоровлення. А для тих, хто не любить днями лежати на пляжі або ж погода не дозволяє насолодитися купанням, є можливість:

 • Погуляти біля озер або в лісі. Наприклад, на озері Пісочне є екологічна стежка навколо озера.
 • Піти в ліс за грибами чи ягодами.
 • Порибалити самому або ж з інструктором. Для цього можна звернутися в офіс Шацького національного парку.
 • В місцевому турбюро замовити екскурсію по цікавих місцях, як з відвідуванням визначних пам’яток, так і замовити активний тур.
 • Взяти на прокат човен або катамаран (на озері Світязь або Пісочне). Можна, наприклад, відвідати острів, який знаходиться в центрі озера Світязь.
 • В оренду взяти обладнання для дайвінгу або віндсерфінгу.
 • Покататися на озері Світязь на яхті.
 • Взяти на прокат велосипеди і самому вивчити природу Шацьких озер.
 • Покататися на конях в кінному клубі «Світязь» або замовити кінний тур.
 • Відвідати СПА-салон (база відпочинку Галицький двір) або масажний кабінет.
 • На території дитячого табору Чайка можна замовити пейнтбол.
 • В Шацьку є кілька пристойних ресторанів, де можна смачно відпочити з друзями або родиною.

 

Природа – навколо пісок і сосновий ліс, ніяких підприємств !!! Повітря чисте !!! Саме тут можна просто спостерігати за природою, вбирати її красу, вдихати повітря, від якого паморочиться голова, бродити босоніж по теплому піску вздовж озерних берегів – ось справжня насолода.

Шацькі озера – одне з найпопулярніших місць для відпочинку на вихідні. Тут можна розслабитися в одному з численних пансіонатів або просто розбити намет у кемпінгу. Що ще потрібно для міських жителів, яким постійно не вистачає свіжого повітря в задушливих мегаполісах?

 

Тури до: Шацький національний природний парк

Черговий робот не виявив турів у це місто!