Перейти до вмісту

Гетьманська столиця Батурин + Крути

Маршрут туру: Київ | Ваше місто - Козелець - Чернігів - Батурин - Заньки - Ніжин - Крути - Ваше місто | Київ
Програма туру
 • 1 День.

  Збір групи і виїзд в Чернігів.

  Перша зупинка на екскурсійному маршруті – маленьке, але горде містечко Козелець.

  Містечко Козелець на берегах річки Остер за часів гетьманської України було центром Київського полку, про що нагадує будинок полкової канцелярії. Визначною місцевої архітектурною пам’яткою є величний собор Різдва Богородиці з дзвіницею, заснований графинею Н. Розумовської. За своїм пишності і красі Козелецький собор не має рівних серед культових споруд середини XVIII ст. в усій Російській імперії. Родзинкою чудового храмового інтер’єру є грандіозний, в сім ярусів, різьблений позолочений іконостас. Разом з Собором була побудована чотириярусна дзвіниця, яка є нині висотною домінантою Козелець, своєрідним маяком на трасі Київ – Чернігів.

  Прибуття в готель. Оглядова екскурсія по Чернігову.

  Єлецько-Успенський монастир – найдавніший монастир України, з яким пов’язано безліч легенд і загадок.

  Історія про чернігівського Дракулу, полковника – чорнокнижника Василя Дуніна-Борковського.

  Курган Чорна Могила – на Болдиній горі знаходиться єдиний збережений в Україні язичницький некрополь. Серед давньоруських курганів ми покажемо Вам могилу славного Чернігівського богатиря, можливо, самого Іллі Муромця.

  Антонієві печери – унікальний підземний архітектурний комплекс. Найзагадковіше місце в Чернігові, яке зберігає в собі багато легенд і можливо скарбів.

  Ми прогуляємося по древньому Валу, тут в усі часи знаходили загублені скарби і таємничі підземелля.

  Побачимо найдавніший храм України Спасо-Преображенський собор і будівля Чернігівської полкової канцелярії. Саме в цьому будинку по наданню вже немолодий гетьман-ловелас ховав свою молоду коханку Мотрю Кочубей.

  Чернігівський колегіум (к. XVII століття) – перший світський навчальний заклад на території Лівобережної України.

  Чернігівська полкова канцелярія (к. XVII століття) – побудована в неповторному стилі українського бароко. Будинок колись належав опальному гетьману Івану Мазепі.

  Болдіна гора, де похований таємничий богатир більше двох з половиною метри зростом. Ви дізнаєтеся таємні обряди язичницьких поховань.

  Легендарний Червоний міст.

  Близько 300 років тому тут бачили привид Дуніна-Борковського, який мчався в кареті, якою правили чорти.

  Поселення в готелі.

 • 2 День.

  Сніданок. Виселення з готелю.

  9-00 Виїзд в Батурин. Батурин є найяскравішою пам’яткою козацької доби, оскільки довгий час місто було резиденцією гетьманів Лівобережної України, зокрема, Івана Мазепи, Пилипа Орлика і Кирила Розумовського.

  Центральним об’єктом заповідника “Гетьманська столиця” є триповерховий палац останнього гетьмана України Кирила Розумовського, побудований в 1799-1803 рр. архітектором Чарльзом Камероном. Довгий час палац був у занедбаному стані, проте в 2003-2008 роках його реставрували, і він набув свого нинішнього вигляду. У палаці налічується 55 кімнат, але тільки деякі з них відкриті для відвідувачів.

  Ви відвідаєте також цитадель Батуринської фортеці – це відтворення козацької фортеці, з гетьманським будинком в центрі. Фортеця повністю дерев’яна, оскільки в 17-18 столітті артилерія досягла таких висот, що руйнувала будь-які замки, тому звичайне дерево, обмазане глиною, давало рикошет від ядер і бомб артилерії.

  Переїзд в історико-меморіальний музей-заповідник Пантелеймона Куліша «Ганнина пустинь» на хуторі Мотронівка. Історія любові і літературних праць класика української літератури, його дружини і соратниці Ганни Барвінок і брата останньої – видавця і журналіста, члена Кирило-Мефодіївського братства Василя Білозерського. Мотронівка залишила особливий слід в біографії Куліша, так як 5 лютого 1847 р в місцевій Вознесенській церкві він вінчався з Ганною Барвінок. До речі, старшим боярином у них на весіллі був Тарас Шевченко. І саме на хуторі Мотронівка у Куліша визрів задум першого українського історичного роману «Чорна рада». Тут П. Куліш виростив чудовий сад, тут він мріяв про ідеальний хутірському господарстві, тут перекладав Пушкіна, Міцкевича, Байрона, Гейне, Шекспіра … Музей письменника – один з найсучасніших в Україні, в ньому приємно побувати і насолодитися колоритом справжньої української провінції.

  Вільний час для прогулянки по парку, відвідування алеї кохання. Час для обіду.

  По дорозі до Києва заїзд в с. Заньки. Відвідування музею присвяченого першій народній артистці України Марії Заньковецької. Тут народилася і провела юність корифей української сцени. Музей відкрито в 1964 році. Експозиції розміщені в 4-х розділах: дитинство, юність, артистична діяльність М.К. Заньковецької і сучасність.

  Творчість Заньковецької мала велике значення для формування національного театрального мистецтва, розвитку драматургії, створення школи сценічної майстерності для подальших поколінь українських майстрів сцени.

  Приїзд до Києва в ввечері.

  АБО

  Сніданок. Звільнення номерів.

  Виїзд до Ніжина.

  У 1669 році, згідно з «Глухівських статей» – договору Запорізького козацького війська з Москвою – в Києві, Ніжині, Батурині будували спеціальні двори для прийому пошти і змісту коней. Це прабатько сучасної «Укрпошти».

  Саме в Ніжині зберігся єдиний в Україні комплекс будівель поштової контори ХVІІІ ст. У садибі, за матеріалами архівів, відтворений поштовий двір того часу. В основу експозиції покладено колекції Ніжинського краєзнавчого музею і безцінний збірник відомого колекціонера – мецената і почесного громадянина Ніжина О.М.Лазаренка.

  Поштові приналежності, чорнильні прилади XIX – XX ст., Поддужние дзвіночки, свічники, колекції поштових марок Росії та України – це далеко не все, що можна побачити в єдиному в Україні музеї на тематику пошти.

  На цій поштовій станції в різний час зупинялися багато подорожують видатних діячів культури: Михайло Ломоносов, Марко Вовчок, Микола Лєсков, Олександр Пушкін, Микола Гоголь, Тарас Шевченко і багато інших.

  У самому центрі гостинного міста розташувалася «маленька Греція». На території невеликого кварталу збереглися будівлі грецької діаспори, яка розташовувалася тут ще з 18 століття. Чудові зразки архітектурних деталей привертають увагу гостей міста. Ніжин ще називають містом святинь. І справді, тут зосереджено багато церков і храмів. Очолює ряд неперевершених святих місць Миколаївський собор, який був основоположником українського бароко.

  Продовження екскурсії: знаменитий Ніжинський педагогічний університет, заснований в 1820 році братами-князями Безбородько як «гімназія вищих наук». Цей навчальний заклад займав «проміжне положення» між університетами і губернськими гімназіями і користувався особливими правами і привілеями. Серед його випускників – письменники М.Гоголь, Н.Кукольник, Є. Гребінка. Якщо пощастить потрапити в будівлю гімназії, видається, що ви перебуваєте в цьому храмі науки: великі аудиторії, високі вікна, довгі коридори зберігають відлуння голосів тих, хто тут навчався. А стіни біля основи будівлі здивують своєю товщиною!

  Ніжин славиться своїми дивовижними пам’ятками: пам’ятника огірочки (саме на цих землях цей овоч дуже смачний) і пам’ятник Н.В. Гоголю – перший пам’ятник в світі українським письменникам.

  Обід (самостійно). Вільний час

  Відвідування меморіального комплексу «Пам’яті героїв Крут»

Корпоративний автобусний тур по Україні
Відгуки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close

Забронювати тур

  Додати коментар