Перейти до вмісту

Буки + парк Олександрія

Маршрут туру: Київ - Біла Церква - Буки - Київ
Програма туру
 • 1 День.

  Виїзд з Вашого міста в парк «Олександрія» в Білій Церкві.

  Екскурсія в парку.

  Це найстаріший і найбільший дендропарк України, який має велику колекцію рослин, в тому числі з Південної Америки, Китаю і Японії.

  Історія парку починається в 1774 році, коли графу Ксаверію Браницькому був наданий місто Біла Церква. Деякий час по тому граф одружився на Олександрі Енгельгардт, племінниці князя Потьомкіна, в честь якої і було вирішено розбити вишуканий парк. Так почалося будівництво, яке тривало аж до скасування кріпосного права в 1861 році.

  Основу парку становить Велика галявина, від якої на 20 км розбігається мережу алей, прикрашених парковою архітектурою і скульптурою. «Романтичні руїни», «Китайський місток», джерело «Лев», колонада «Луна». Найвища точка парку – Палієва гора, на якій встановлено пам’ятник полковнику Семену Палію, звідки відкриваються неймовірні види на річку Рось.

  Виїжджаємо в Буки, до Буцький каньйон.

  Неймовірно мальовничий Буцький каньйон Черкаської області утворений високими скелястими берегами р. Гірський Тікич. Річка прорізала собі русло в гранітних відкладеннях, вік яких близько 2 млрд. Років. Каньйон вузький (місцями 20-40 м), глибокий (до 20 м), звивистий і довгий (близько 1 км). Починається від штучного двометрового перекату колишньої греблі ГЕС, який називають водоспадом Вир. Кам’яними напливами берегів, між якими річка біжить по порогах, можна милуватися в самому центрі села Буки, з моста через Гірський Тікич. Збереглися руїни водяного млина XIX ст. і гідроелектростанції 1929 року. Нижче за течією знаходиться сам Вир – глибоке місце русла річки, висвердлений вирами. Далі можна знайти найцікавіше місце, де високі гострі скелі дуже мальовничо нависають прямо над водою, створюючи абсолютно нехарактерний для центральної України пейзаж, схожий на фіорд. Уздовж всього Буцький каньйон є зручні майданчики для пікніків.

  Виїжджаємо до Києва.

Корпоративний автобусний тур по Україні
Відгуки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Close

Забронювати тур

  Додати коментар